banner610

banner609

Kültür Ve Turizm Bakan Yardımcısı Dursun Denizli’de

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun Denizli’nin turizm merkezlerinde incelemelerde bulunmak ve Sarayköy ilçesinde yeni yerinde hizmete giren kütüphaneyi ziyaret etmek için Denizli’yi ziyaret etti.

GÜNDEM 07.08.2019, 15:17
Kültür Ve Turizm Bakan Yardımcısı Dursun Denizli’de
banner858
banner931

Ziyaretler kapsamında ilk olarak Denizli Valiliği ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Vali Hasan Karahan’ı makamında ziyaret etti. Denizli’nin kültür ve turizm merkezleri hakkında bilgi veren Vali Karahan daha sonra ziyaretin anısına Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun’a Yatağan Kılıcı hediye etti. Ziyaret sonrası Vali Karahan ve Dursun; 1982 yılından bu yana Sarayköy Belediye İşhanı'nda hizmet veren ve Sarayköy Belediyesi tarafından inşa edilen Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi'nin 2. katına taşınarak daha modern ve günümüz şartlarına uygun hizmet veren Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesini ziyaret ederek kütüphanedeki öğrencilerle sohbet ettiler.

Daha sonra UNESCO Dünya Miras Listesi'ne yer alan ve Beyaz Cennet olarak anılan Pamukkale Örenyerini ziyaret eden Dursun ile Vali Karahan Hierapolis Antik Kenti’nde yapılan kazı çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Denizli ziyaretinde son olarak Vali Karahan ve Dursun UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan, içinde İncil'de adı geçen yedi kiliseden birinin bulunduğu Laodikya Antik Kenti'nde incelemelerde bulunarak; Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı, Laodikya Antik Kenti Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek’ten  Laodikya antik kentinde gerçekleştirilen kazı ve restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir