Kuraklık Verim Sigortası'nda son başvuru 3 Mart

Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin, 3 Mart'ta sona erecek kuraklık verim sigortaları konusunda üreticileri başvurular konusunda bilgilendirdi.

GÜNDEM 12.02.2021, 13:53
Kuraklık Verim Sigortası'nda son başvuru 3 Mart
banner930

KIRŞEHİR (İGFA) - Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Kayseri Bölge Müdürlüğü yetkilileri Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin'i ziyaret etti. Kayseri Bölge Müdür Ömer Altuğ ile Uzman Alperen Numan Turan'ın hazır bulunduğu ziyarette, yaşanan iklim koşullarının altında tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde TARSİM'in önemine dikkati çekildi.

Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin, son yıllarda dolu, don ve kuraklık gibi doğal afetler sıkça görüldüğünü ve bu afetlerden dolayı tarım alanlarının daha fazla etkilendiğini gözlemediklerini kaydetti. Üreticilerin bu afetlerden korunabilmesi ve bir yıllık emeklerinin heba olmaması için yüzde 67’ye kadar devlet destekli (TARSİM) Tarım Sigortası yaptırmalarının doğal afetlerle oluşabilecek ekonomik kayıplara karşı önemli olduğunu söyledi.

2021 yılında köy bazlı kuraklık verim sigortası, ayçiçeğinde kuş zararı ve üzümde sıcak hava zararı kapsama alındığını hatırlatan Müdür Şahin, bunlara ilave olarak yaban domuzu teminatının da dolu paketine eklendiğini kaydetti. Kuraklık verim sigortası başvuruları 3 Mart 2021 tarihinde biteceğini duyuran Müdür Şahin, 2021 yılı itibariyle poliçe yaptıran üreticilere; DİTAP’ a üye olmaları halinde çeşitli oranlarda indirimler uygulandığını söyledi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir