Mahir Akbaba: “Gün Yardımlaşma Ve Dayanışma Günü”

Elazığ'da meydana gelen deprem nedeniyle bir asın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, deprem kuşağında yer alan Türkiye'de bu tür depremlerin sürekli olabileceğine dikkat çekerek "Gün yardımlaşma ve dayanışma günüdür" dedi.

GÜNDEM 25.01.2020, 16:55
Mahir Akbaba: “Gün Yardımlaşma Ve Dayanışma Günü”
banner930

Deprem kuşağında yer alan Türkiye'de ülkeyi yönetenlerin sık sık yaşanan depremlerden ders çıkarmadıklarını iddia eden Mahir Akbaba, "Gölcük ve Düzce depremlerinin üzerinden yıllar geçti. Erzincan ve Dinar'da bu acıyı yaşadık ama bu deprem gerçeğini çok çabuk unuttuk. Deprem için toplanan paraların başka yerlere aktarıldığına şahit olduk. Deprem anında toplanılacak alanlar bir bir kayboldu. Geçtiğimiz yıl Acıpayam ve Bozkurt'ta yaşanan depremlerde can kaybı yaşanmaması nedeniyle teselli bulduk. İlçede evlerini kaybeden depremzedeler, soğuk kış günlerini konteynerlerle geçirmeye çalışıyorlar. Bozkurt'ta ise tam anlamıyla 'Derman Belediyeciliği'nin örneği sergilendi. CHP'li diğer belediyeler Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik'in önderliğinde ilçe halkının yardımına koştu. İlçenin yaraları kısa sürede sarıldı" dedi.

Elazığ'da yaşanan depremin yaralarının bir an önce sarılması için hükümetin gerekeni yapması gerektiğini belirten Akbaba, "İnşallah depremi yaşayan vatandaşlarımız Acıpayam örneğinde olduğu gibi kaderlerine terk edilmez. Gün, yardımlaşma ve dayanışma günüdür. CHP Denizli örgütü olarak, depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerken, bölge halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir