Meteorolojiden Denizli’ye Uyarı Üstüne Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Denizli’ye buzlanma ve fırtına uyarısı yapıldı. Rüzgarın hızı zaman zaman 80 km hıza ulaşması bekleniyor.

GÜNDEM 16.02.2021, 14:20 16.02.2021, 14:28
Meteorolojiden Denizli’ye Uyarı Üstüne Uyarı
banner858

Meteoroloji, hava durumu verilerini paylaştı. Verilere göre, kent merkezinde fırtına bekleniyor. Rüzgarın hızı zaman zaman 80 km hıza ulaşması bekleniyor. Meteorolojiden yapılan açıklamada, “Ege Bölgesinde rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına yer yer kuvvetli fırtına (60-80 Km/saat), şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Denizli’de etkili olan soğuk hava ve kar yağışı sonrası akşam saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Açıklamada, “Kar yağışı ile birlikte etkili olması beklenen kuvvetli buzlanma ve don olayı nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Denizli’de Çarşamba günü hava sıcaklığı en düşük -2 derece, en yüksek 5 derece; Perşembe günü en düşük -5 derece, en yüksek 6 derece; Cuma günü en düşük 0 derece, en yüksek 8 derece hissedilecek.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir