banner610

banner609

MTV Borcu Olan Yandı, Araçları Bağlanıyor

Sigortası olmayan ya da vizesi geçmiş araçlar uygulamalara takıldıklarında bağlanırken artık Motorlu Taşıtlar Vergisini de birçok kez ödemeyen araçlar bağlanacak. Öyle ki Denizli’de uygulamaya takılan ve uzun süre Motorlu Taşıtlar Vergisi ödenmeyen araçlar da bağlanmaya başladı. Konuyla ilgili birçok araç sürücüsü bilgi sahibi değilken kanunen MTV borçları ödenmemesi halinde araçların bağlanması mümkün. Bayram öncesi sıkıntı yaşamak istemeyen araç sahipleri, MTV borcunu ödemek için bugün vergi dairelerinde uzun kuyruklar oluşturdu.

GÜNDEM 31.07.2019, 19:39
MTV Borcu Olan Yandı, Araçları Bağlanıyor
banner930
banner931

Karayolları Trafik Şubesi'ne kayıtlı bütün motorlu araç sahipleri yılda iki kez ödemek zorunda oldukları Motorlu Taşıtlar Vergisi, yıl Ocak ve Temmuz aylarında iki taksit şeklinde ödeniyor. Daha önce uygulamaya takılan sigortası olmayan ya da vizesi geçmiş araçlar bağlanırken artık Motorlu Taşıtlar Vergisini de birçok kez ödemeyen araçlar bağlanacak. Denizli’de uygulamaya takılan ve uzun süre Motorlu Taşıtlar Vergisi ödenmeyen araçlar bağlanmaya başladı. Araç sahipleri, araçlarının çekilmelerini izlerken şaşkınlıklarını gizleyemedi.

DENİZLİLİ ARAÇ SAHİPLERİ DİKKAT!

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren MTV’nin ikinci taksit ödemesi bugün (31 Temmuz) sona erecek. Kurban Bayramına az bir süre kala sıkıntı yaşamak istemeyen araç sahipleri, MTV borcunu ödemek için bugün vergi dairelerinde uzun kuyruklar oluşturdu. MTV ödemesini geciktirme halinde her ay gecik zammı ekleniyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi borcunuzu Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden veya anlaşmalı bankalardan ödeyebilirsiniz.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (6)
Memet 2 yıl önce
Turkiye insanlarin tek suçu turkiyede yasamak eger firsat olsun insanlar yurt disina kacar kimse kalmaz yurtdisi kurtulus cunku
Borçlu 2 yıl önce
Bıktık usandik sizinde birgün sonunuz gelecek
Taçsız kral 2 yıl önce
Millette kan birakmadiniz bee..vergi ülkesi olduk insanları Hollanda ineği gibi sagmaya devam edin...
Gökhan 2 yıl önce
Büyük Ülkeyik
Fehmi Bayraktar 2 yıl önce
Herşeyin bedeli vardır araç binen herkes almadan nekadar vergisi var bilerek alıyorlar nedense ödemesi geldiğinde neden ağlanip sizlaniliyor bizde böyle bir unsaniz
Bahri 2 yıl önce
Muayene için mtv borcun olmaması gerekir.Borç varsa muayene yapılmaz.Muayenesiz araç da bağlanır.
sanalbasin.com üyesidir