banner609

Muhtar Kayıplara Karıştı

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde çocuğa cinsel istismar suçlamasıyla yargılandığı davada aldığı ceza bölge adliye mahkemesince onanan muhtarın mazbatası iptal edilerek en çok oy alan ikinci aday muhtar seçildi. Kolluk kuvvetleri muhtarı evinde bulamadı, her yerde arıyor.

GÜNDEM 07.05.2019, 14:43
Muhtar Kayıplara Karıştı
banner858

Karakurt Mahallesi Muhtarı Y.T. hakkında, 24 Mayıs 2017'de Bağbaşı Şahin Tepesi mevkisindeki bir restoranda çalışan 15 yaşındaki kız çocuğuna sarkıntılık ettiği iddiası sonrası "sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı" suçlamasıyla dava açıldı.

4. Ağır Ceza Mahkemesi, 18 Mayıs 2018'de görülen karar duruşmasında Y.T.’ye 4 yıl 2 ay hapis cezası verdi. Tutuksuz yargılanan Y.T. ile ilgili karar, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi'ne gönderildi.

Karakurt Mahallesi'nden 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde tekrar aday olan Y.T., muhtar seçilerek Pamukkale İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldı. Denizli 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Y.T. hakkında verdiği 4 yıl 2 ay hapis cezası, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi tarafından 21 Mart'ta onanırken, karar seçimden sonra tebliğ edildi. Pamukkale İlçe Seçim Kurulu, kesinleşen hapis cezası nedeniyle Y.T.'nin mazbatasını iptal ederek Karakurt Mahalle Muhtarlığı mazbatasını seçimde en çok oy alan ikinci aday Kadir Kıvrak'a verdi. Y.T.’nin ise adresinde bulunamadığı, güvenlik güçlerince arandığı öğrenildi. (AA)

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir