banner609

Orhun Çoban: “Dayanışma Seferberliği İçinde Olacağız”

SOL Parti Denizli Sözcüsü Orhun Çoban, Ege Bölgesindeki deprem ile ilgili açıklamada bulundu. Çoban, “SOL Parti, halkın üzerine yıkılan enkazı birlikte kaldırmak üzere, bir dayanışma seferberliği içinde olacaktır” dedi.

GÜNDEM 31.10.2020, 14:15
Orhun Çoban: “Dayanışma Seferberliği İçinde Olacağız”
banner930

Acil durum ve afet planlaması yapılması gerektiğine dikkat çeken Çoban, “Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğini kabul ederek, tüm yasal düzenlemeler bir an önce yapılmalı, yapı stoku iyileştirilmeli, yapı denetim sistemindeki eksiklikler giderilmeli, deprem sonrası toplanma alanları belirlenmeli, halkımız deprem konusundan bilinçlendirilmelidir. İstanbul başta olmak üzere tüm risk altındaki iller için deprem hasarını en aza indirecek önlemler kamu kaynakları kullanılarak alınmalı, deprem sonrası müdahale planı toplumun en ufak birimine kadar tasarlanmalıdır” diye konuştu.

Dayanışma seferberliği içinde olacağız

Bilimin uyarılarını dikkate almayıp depremi kader olarak gören anlayışın, depreme karşı önlem almak adı altında çıkardıkları kentsel dönüşüm yasalarıyla “deprem rantı” yaratanların bu ölümlerden sorumlu olduğunun altını çizdiklerini söyleyen Çoban, “SOL Parti, halkın üzerine yıkılan enkazı birlikte kaldırmak üzere, bir dayanışma seferberliği içinde olacaktır. Bir kez daha depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir