Orhun Çoban: “Tarikat yurtlarını kapatın”

Sol Parti Denizli Meclisi sözcüsü Orhun Çoban, son dönemlerde çocuklara yönelik cinsel istismarların artmasına yönelik basın açıklaması yaptı.

GÜNDEM 28.12.2019, 21:41
Orhun Çoban: “Tarikat yurtlarını kapatın”
banner858

Sol Parti Denizli Meclisi sözcüsü Orhun Çoban, çocuklara yönelik cinsel istismarlar ile ilgili açıklama yaparak, “Karaman, Aladağ, Kulp, Taşkent, Dikili, Ümraniye, Denizli. Ülkenin her yerinde tarikat yurtlarında çocuklar istismara uğramaya devam ediyor. Son olarak, Denizli'de bir yurtta kalan 12 yaşındaki bir çocuk cinsel istismara uğradı ve bu ancak intihar mektubundaki çığlıkla ortaya çıkabildi.

Tarikatlar-cemaatler çocuklarımızın, yoksul emekçi halkın üzerine bir karabasan misali çökmüştür. Tarikat yurtları kapatılmalıdır. Tarikat vakıflarıyla imzalanan tüm protokoller iptal edilmelidir. Eğitim bilimsel ve laik temelde düzenlenmeli; her düzeyde parasız olmalı, barınma ihtiyaçları kamu tarafından karşılanmalıdır. Denizli’de bir çocuğun ancak intihar mektubunda yükseltebildiği bu sese sahip çıkalım, çocuklarımızın geleceğini kuşatan bu karanlığı yıkmak için birleşerek mücadele edelim” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (4)
Ahmet Gürsel 2 yıl önce
İstismar,taciz tecavüz bunların yasam bicimi.Olagan gördükleri için bizim tepkilerimizi yadirgiyorlar.Cumhuriyet değerlerinin tekrardan yaşatılması herşeyin çözümü olacaktır...
TC diyar 2 yıl önce
Evet sapıklıktan başka bir işe yaramayan bu pisliklerin devlet tarafından beslenmesi zoruma gidiyor
Tülin 2 yıl önce
Ćok doğru katılıyorum
Erol Erdogmus 2 yıl önce
Kapatın demekle kapansa bile yine açarlar. Halkın kafasında kapatmak lazım tarikat yurtlarını.
sanalbasin.com üyesidir