Özel Ekip Kuruldu

Denizli’nin Honaz ilçesinde 6 farklı noktada çıktığı tespit edilen ve yaklaşık 1 hektarlık alanın zarar gördüğü yangın sonucu, Jandarma ekipleri yangının faillerini bulmak için özel ekip kurup çalışma başlattı.

GÜNDEM 06.10.2018, 09:47 06.10.2018, 12:47
Özel Ekip Kuruldu
banner858

Honaz ilçesi Akbaş Mahallesi Karagöl mevkisindeki karaçam ağaçlarının olduğu ormanlık alanın farklı noktalarında yangın çıkmıştı. Yangın bir helikopter, 15 arazöz, 4 su tankeri, 2 dozer ve 60 orman işçisi müdahalesiyle söndürüldü.

Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, öğleden sonra sarp arazide başlayan yangını 3 saatte kontrol altına aldıklarını söyledi. Yangında yaklaşık bir hektarlık karaçam ormanının zarar gördüğünü ifade eden Korucu, ekiplerin olay yerinde soğutma çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

ÖZEL EKİP KURULDU, FAİLLER ARANIYOR

Korucu, farklı noktalarda çıkan yangında sabotaj ihmali üzerinde durdukları bilgisini verdi. 6 farklı noktada çıktığı belirtilen ve 1 hektarlık ormanlık alanın zarar gördüğü yangının ardından Jandarma tarafından özel ekip kuruldu. Yangında sabotaj şüphesi nedeniyle yangının failleri aranıyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir