banner610

banner609

PAÜ Öğrencileri Madalya İle Döndü

Antalya’da düzenlenen “Gelenekten Geleceğe Yaşasın Anadolu” Gastronomi Yarışmasına katılan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tavas Meslek Yüksekokulu (Tavas MYO) Aşçılık Programı Öğrencileri Türkiye 3.’sü oldu.

GÜNDEM 23.01.2020, 10:38 Kahraman Kahraman
PAÜ Öğrencileri Madalya İle Döndü
banner930
banner931

Türkiye Aşçılar Federasyonu tarafından bu yıl 27.si düzenlenen Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisası Fuarı kapsamında, “Gelenekten Geleceğe Yaşasın Anadolu” isimli gastronomi yarışması düzenlendi. Türkiye genelinden gastronomi ve aşçılık programlarında eğitim gören öğrencilerden oluşan toplam kırk takım, Anadolu mutfak kültüründe yer alan lezzetleri jürinin beğenisine sunarken Pamukkale Üniversitesi’ni Öğr. Gör. Nusret Ercan Şenlikçi şefliğinde Tavas MYO Aşçılık Programı 1.ve 2. sınıf öğrencilerinden oluşan takım temsil etti.

Yarışma sonunda, kapalı kutu kategorisinde, PAÜ öğrencileri elde ettikleri toplam 7 madalya ile Türkiye 3.sü olmaya hak kazandı. Ayrıca, erkekler Milli takım seçmeleri kategorisinde PAÜ öğrencileri ilk iki sırayı elde etti.

Elde edilen başarı hakkında PAÜ Tavas MYO Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı Başkanı Öğr. Gör. Nusret Ercan Şenlikçi şunları kaydetti: “Fuar ve yarışmalara katılan öğrenciler, yeni tatları ve ürünleri yakından tanıma fırsatı bulmaktadırlar. Öğrencilerin bu türden yarışmalardan elde ettiği deneyimler, meslek hayatlarında kendilerine büyük tecrübeler kazandırmaktadır. Öğrencilerimizin elde ettiği bu başarı bizler için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağıdır. Öğrencilerimize ve bizlere desteğini esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Ahmet Koluman’a ayrıca, Tavas Kaymakamı Recep Öztürk’e Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık’a ve aşçılık programı öğretim elemanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir