banner609

Pazarcının Yaptığı Pes Dedirtti

Denizli’de, semt pazarında satış yapan bir esnaf, terazinin kefesine metal para doldurarak satış yaptı. Gün boyu vatandaşa düşük kiloda ürün satmaya devam eden pazarcı, bir kişi tarafından görüntülendi.

GÜNDEM 25.09.2020, 14:55 Kahraman Kahraman
Pazarcının Yaptığı Pes Dedirtti
banner930

Olay, Denizli’nin Pamukkale ilçesi Topraklık Mahallesi'nde kurulan bir semt pazarında yaşandı. İddiaya göre, semt pazarında düzenli olarak satış yapan bir esnaf, terazinin kefesinin tabanını metal paralarla doldurdu. Alışveriş yapan vatandaşların fark etmesinin mümkün olmadığı gün boyu satış yapan pazarcı, sürekli eksik tartarak kilolarca ürünü eksik tarttı.
Pazarcının satış yaptığı sokakta yaşayan bir kişi, yaşananları saniye saniye cep telefonuyla kaydetti. Vatandaş, bir taraftan kayıt yaparken diğer taraftan ise tepkisini, “Evet arkadaşlar görüyorsunuz; tartının içine bozuk paraları koymuş adam, tartarken de böyle tartıyor. Görüyorsunuz bozuk paralar içinde. Alışveriş yaparken yine yenilerini koyuyor. Tartarken de gıdaları üstüne koyuyor. Böyle bir şey olamaz” sözleriyle ifade etti. Sosyal medyada paylaşılan görüntüyü büyük bir hayretle izleyenler, pazarcıya büyük tepki gösterdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir