TÜMKAF ‘Bereket’lendi

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin öncülüğünde gerçekleşen Türkiye Mühendislik ve Kariyer Fuarı’nda Bereket Enerji rüzgarı esti.

GÜNDEM 15.10.2018, 16:38 15.10.2018, 23:39
TÜMKAF ‘Bereket’lendi
banner930

Kısa adı TÜMKAF olan ve İstanbul’da Vodafone Park’ta başlayan fuar, iş arayışında olan ve staj yapmak isteyen mühendis adaylarının akınına uğradı. Bereket Enerji bu nedenle iş hayatına atılacak öğrencilere CV nasıl hazırlanır, meslek seçimi ve çalışma hayatında nelere dikkat edilmesi gereken konular hakkında aydınlatıcı bilgiler verildi.

Öğrencilere ayrıca Bereket Enerji Mühendisleri Cihat Akkoç “Temiz enerji, temiz gelecek”, Yavuz Selim Yalçın “HES projeleri yapım aşamaları ve proje örnekleri” İsmail Mahmur ve Merve Beydemir “Enerji Ticareti nasıl yapılır” konularında sunumlar eşliğinde konferans verdi.

Son yıllarda Mühendislik Fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerin enerji sektörüne ilgi gösterdiğini dile getiren Bereket Enerji Üretim A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Sultan Piltan, “Öğrencilere iş hayatı yolunda rehberlik etmeyi ve aydınlatmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, Türkiye’nin en geniş kapsamlı TÜMKAF fuarına her yıl katılıyoruz. İnsana yapılan yatırımın önemini biliyor ve bu çalışmayı en büyük sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir