banner609

Uğur Gökbel: “Cumhuriyet İlelebet Yaşayacak”

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yıldönümünü kutladı. Türk Milleti’nin 96 yıldır sarsılmaz bir irade ve kararlılıkla cumhuriyete sahip çıktığını belirten AK Partili Gökbel, “Türkiye Cumhuriyeti, milletin feraseti ve bir asıra yaklaşan geçmişi ile kök salmış koca bir çınardır. Dost, düşman herkes bilsin ki; Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır” dedi.

GÜNDEM 29.10.2019, 10:41 Kahraman Kahraman
Uğur Gökbel: “Cumhuriyet İlelebet Yaşayacak”
banner930

AK Parti Pamukkale ilçe Başkanı Uğur Gökbel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı. 96 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilan ettiği Cumhuriyetin önemli sınavlardan başarıyla geçtiğini belirten AK Partili Gökbel, “Cumhuriyetimiz bir asıra yaklaşan köklü geçmiş ile koca bir çınar olmuştur. Bu süre zarfında milletimiz cumhuriyete sahip çıkmış, kani ve canı uğruna Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bugünlere getirmiştir. Tür Milleti, atalarının kanlarıyla elde edip miras bıraktığı cumhuriyete bundan sonra da aynı feraset ve inançla sahip çıkacaktır” dedi.

“BİZİ BİR ARADA TUTAN GÜÇ CUMHURİYETTİR!”

Türkiye’nin son dönemde bölgedeki mevcut durum nedeniyle önemli bir süreçten geçtiğine dikkat çeken AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, “Barış Pınarı Harekatı ile Türkiye ne kadar güçlü bir devlet olduğunu ortaya koymuştur. Bölgede bir terör koridoru oluşturulmasını büyük devlet olmanın gereğini yerine getirerek, zamanında bir müdahale ile önlemiştir. Dünya bizim karşımızdayken gösterdiğimiz bu cesaret, bu sağlam irade; Türkiye Cumhuriyeti’nin ne kadar sağlam kökleri olduğunun göstergesi ve yansımasıdır. Milletimizin böylesi bir dönemde tek yürek olarak kenetlenmesi, devletinin yanında olarak harekata sahip çıkması da dünyaya en anlamlı mesaj olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin milletiyle birlikte gösterdiği bu sağlam duruş, emperyalist güçler ve onların işbirlikçileri için büyük bir yıkım olmuştur. Bizi bir arada tutan bu gücün adı; Cumhuriyettir. Dost, düşman herkes bilsin ki; Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır. Bu duygularla bize bu Cumhuriyeti emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları olmak üzere; tüm şehit ve gazilerimizi minnetle yad ediyorum. Nice 96 yıllara!” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir