banner610

banner609

Uğur Gökbel’den Kurban Bayramı Mesajı

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Kurban Bayramı’nın fedakârlık, paylaşma, teslimiyet gibi erdemleri ön plana çıkaran bir bayram olduğunu belirterek, “Bu erdemler, insanlığın var oluşunun teminatıdır. Aynı zamanda ülkemizin ve İslam Âleminin müreffeh yarınlarının anahtarıdır” dedi.

GÜNDEM 10.08.2019, 22:51
Uğur Gökbel’den Kurban Bayramı Mesajı
banner930
banner931

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, yayınladığı mesajla Kurban Bayramı’nı kutladı. Kurban kesmenin, Yüce Allah’a teslimiyetin, maldan mülkten, dünyevi heveslerden fedakârlık etmenin, feragatte bulunmanın göstergesi olduğunu, kurban etinin muhtaçlara ve akrabalara dağıtılmasının da paylaşımcılığın ifadesi olduğunu belirten Gökbel, “Bütün bu erdemleri içinde barındıran Kurban Bayramı, insanlığa öğüt ve mesaj niteliği taşımaktadır. Kurban Bayramı’nın ruhuna uygun olarak idrak edilmesi, başta ülkemiz ve İslam Âlemi olmak üzere insanlığın aydınlık geleceğinin de anahtarı olacaktır” dedi.

“KURBAN BAYRAMI’NIN RUHUNA İHTİYACIMIZ VAR”

“Bugün İslam Âlemi’nin ihtiyaç duyduğu şey, Kurban Bayramı’nın temelini oluşturan bu güzel hasletlerdir” diyen AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, “Paylaşımcılığı, dünyevi hırs ve beklentilerden uzaklaşarak ebedi âlemin kazançları için çalışmanın ne kadar büyük bir erdem ve doğru yol olduğunu nesillerimize anlatmalıyız. Uzaklaştığımız bu güzellikleri tekrar yaşantımızın odak noktasına yerleştirmeliyiz. Kardeşlerimiz dünyanın dört bir yanında zulüm ve açlık altında ezilirken, mutlu ve bahtiyar olamayacağımızı, olmamamız gerektiğini tekrar idrak etmek durumundayız. Güçlü kardeşlik bağlarımızı gerek ailemizde, gerek mahallemizde, gerek ülkemiz ve coğrafyalar arasında tekrar tesis etmemiz gerekiyor. Bu Kurban Bayramı’nın özlemle dile getirdiğim bu güzelliklerin en kısa zamanda gerçekleşmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Hemşehrilerimin ve İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir