ÜNLÜ SANATÇIDAN ZOLAN’A ZİYARET

Türk Halk Müziği’nin usta sesi Bedia Akartürk, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Bedia Akartürk, Denizli Büyükşehir Belediyesinin kente kazandıracağı ve ünlü sanatçıların seslendirdiği Denizli Türküleri albümünde yer alan “Cemilem” türküsünü okudu.

GÜNDEM 28.10.2017, 12:31 02.07.2019, 12:50
ÜNLÜ SANATÇIDAN ZOLAN’A ZİYARET
banner930

Sesiyle gönüllerde taht kuran Türk Halk Müziği’nin ünlü sanatçısı Bedia Akartürk, Denizli türkülerini seslendirmek için geldiği kentte Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Her yıl ünlü sanatçılar tarafından okunan Denizli Türküleri albümü oluşturarak Denizli’yi Denizli türküleri ile buluşturan Büyükşehir Belediyesi, ünlü sanatçı Bedia Akartürk’ü konuk etti. Sanatçı Akartürk kısa süre sonra çıkacak Denizli Türküleri albümünde “Cemilem” türküsünü okudu. Çalışmaların ardından Başkan Zolan’ı ziyaret eden Bedia Akartürk çok güzel bir program olduğunu belirterek, “Çok mutluyum. Denizli zaten gönlümden bir parça, sevdiğim bir yer. Ama bundan önce türküye, müziğe, sanata önem verenlerle bir arada olmak daha büyük mutluluk. Beni çok güzel misafir ettiniz” dedi.

“TÜRKÜLERİMİZ SİZİNLE GÜZELLEŞTİ”

Başkan Zolan ise, Türk Halk Müziği’nin usta sanatçısı Bedia Akartürk’e Denizli Türküleri albümüne yaptığı katkı ve ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Bizlere türkülerimizi sevdirdiniz, sizin okuduğunuz Türkülerle büyüdük. Hoş geldiniz ayaklarınıza sağlık. Türkülerimiz sizinle güzelleşti, ses buldu” dedi. Denizli Büyükşehir Belediyesinin kültüre ve sanata çok büyük önem verdiğini vurgulayan Başkan Zolan, Denizli’nin tüm zenginliklerini gelecek nesillere aktarmaya devam edeceklerini belirtti.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir