Yol Geçen Hanına Çevirmişler

Denizli’nin Pamukkale ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde kiracısının iki ay önce evini boşaltmasının ardından Zeynep Arslan’a ait müstakil ev adeta çöp eve döndü. Komşuların iddiasına göre Arslan’ın evi, uyuşturucu madde bağımlılarının uğrak yeri haline geldi. Savaş alanına dönen evini gören ev sahibi Arslan, büyük bir şok yaşadı. Evinin yol geçen hanına dönmesinden rahatsız olan Arslan, değerli eşyaların da hırsızlar tarafından çalındığını ileri sürdü, suçluların yakalanmasını istedi.

GÜNDEM 19.10.2018, 10:08
Yol Geçen Hanına Çevirmişler
banner930

Denizli’nin Pamukkale İlçesi Kayhan Mahallesi’nde yaşayan ve çiftçilikle geçimini sağlayan 56 yaşındaki Zeynep Arslan, Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan tek katlı müstakil evini 2 yıl önce kiraya verdi. Yaklaşık 2 ay önce, kiracısı evi boşalttı. Kendine ait arabası olmadığı için Karşıyaka Mahallesi’ndeki evine sık gidemeyen Arslan iddiaya göre, 25 gün önce evini kontrole gittiğinde gördükleri karşısında şok yaşadı. Arslan evinin kapısını açtığında, savaş alanına dönen evin manzarasıyla karşı karşıya kaldı. Yaşlı kadın, evinin camlarının kırıldığını, kilitlerin söküldüğünü, dolaplardaki eşyaların yerlere saçıldığını ve buzdolabının yerinde olmadığını gördü. Arslan’ın evi adeta metruk eve döndü.

EVİM BERBAT HALDEYDİ

Evini 2 gün içerisinde temizleyebildiğini belirten Arslan, “Ben tarlayla ilgileniyorum. Arabam olmadığı için buraya gelip gitmek zor oluyor. 25 gün önce eve geldiğimde ev berbat haldeydi. Komşularla konuştuğumda bu süre içerisinde evin önünde bazen 20, bazen 15’e yakın araba gördüklerini söylediler. Kapıyı kilitledim gittim. Bu sefer de kapının üzerinden girmişler. Camları kırmışlar. Bir yolunu bulup yine içeri girmişler” dedi.

“EVDE HIRSIZLARI YAKALADIM”

Eve geldiğinde 3 hırsızı içeride yakaladığını söyleyen Arslan; “İçeri girdiğimde 3 kişiyi gördüm. Beni görünce korkup kaçtılar. Kaçanlardan birini tanıyorum ama diğerlerini tanımıyorum. Polise haber verdim. Polis delilleri topladı ve gitti. Çok fazla zararım var. Evimden buzdolabını çalmışlar. Tencere, tava gibi ne varsa götürmüşler. Yastık ve yorganlarım vardı onları da satmışlar. Ben hırsızların yakalanmasını istiyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir