banner609

YPG/PKK'ya Ekimde Ağır Darbe

Türkiye'nin barış, huzur ve güvenliğini bozmak için sivilleri, çocukları ve bebekleri dahi hedef almaktan çekinmeyen terör örgütü YPG/PKK'ya yönelik ekimde yurt içi ve dışında düzenlenen operasyonlarda, aralarında örgütün sözde sorumlularının da bulunduğu 210 terörist etkisiz hale getirildi.

GÜNDEM 05.11.2018, 13:02
YPG/PKK'ya Ekimde Ağır Darbe
banner858

Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatının, Türkiye’nin huzur ile kardeşliğini bozmaya çalışan terör örgütlerine yönelik amansız takibi, güvenlik korucularının da desteğiyle kararlılıkla devam ediyor. Teröristlerin peşini bırakmayan, olumsuz hava koşullarına rağmen haftalarca arazide kalarak operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri, terör örgütü YPG/PKK'ya bu yılın ekim ayında da ağır darbe vurdu.

210 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

1-31 Ekim tarihlerinde terör örgütü YPG/PKK'nın saldırılarında 10 güvenlik görevlisi şehit oldu. Bir sivilin yaşamını yitirdiği saldırılarda yaralanan 5 güvenlik görevlisi ile 3 vatandaş tedavi altına alındı.

Ekim ayında yurt içi ve dışındaki hava ve kara operasyonlarında aralarında örgütün sözde sorumlularının da yer aldığı 210 terörist etkisiz hale getirildi.

OPERASYONLAR HIZ KESMİYOR

Özellikle Mehmetçik'in Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri başta olmak üzere yurt içi ve dışında yürüttüğü operasyonlar, zorlu arazi şartlarında dahi hız kesmeden sürüyor.

Bölgede herhangi bir ihbar ya da istihbarat beklemeksizin şüphe uyandıran adreslerin yanı sıra sarp arazileri de didik didik arayan Mehmetçik, Tunceli, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Ağrı, Kars, Hakkari, Şırnak, Mardin, Siirt, Bitlis ve Van kırsalı başta olmak üzere teröristlerce kullanılan sığınak, barınak ve depoları belirleyerek imha ediyor.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir