Denizli’de Yüzbinlerce Lira Sele Kapıldı

Denizli’de şiddetli yağış Güney İlçesi’ni vurdu. Özellikle ilçenin Ertuğrul Mahallesi’nde üzüm bağları ve sebze bahçeleri sel suları altında kaldı. Tarım İlçe Müdürlüğü Güney’de yaşanan felaketin verdiği zararı belirlemek için rapor hazırlamaya başladı. Üzüm bağlarında tahmini zararın yüz binlerce liraya mal olacağı tahmin ediliyor. Bölgedeki çiftçiler ise felaket nedeniyle büyük mağduriyet yaşıyor.

Güney 14.06.2019, 17:07 14.06.2019, 17:11
Denizli’de Yüzbinlerce Lira Sele Kapıldı
banner858

Dün akşam saatlerinde Güney’de meydana gelen sağanak yağış ilçe merkezinde sele neden oldu. Çok sayıda ev ve işyerinin sular altında kalmasına neden olan yağış Güney’e bağlı mahallelerde ekili alanların da zarar görmesine neden oldu. Özellikle Ertuğrul Mahallesi’nde bulunan üzüm bağları ile sebze bahçelerinde zararın yüz binlerce lira olduğu tahmin ediliyor. Tarım İlçe Müdürlüğü ile Tarım Sigortaları Havuzu(TARSİM) yetkilileri bölgedeki çiftçilerin mağduriyetini gidermek için sahada hasar tespit çalışmaları yapıyor.

ÇİFTÇİMİZİN HAYALLERİ YIKILDI

Güney Ziraat Odası Başkanı Rıza Eraydın hasarın sadece bir bölgede yoğun olduğunu belirterek, “İlçe genelinde çok hasar yok, ancak Ertuğrul Mahallesi’nde yağış üzüm bağlarına ve sebze bahçelerine zarar verdi. Bu mahallemizde yaşayan çiftçilerimizin bu yıl için hayalleri suya düştü. Çok şükür ki ilçe genelinde böyle bir sıkıntı yok. Bu da bizim için sevindirici” İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir