banner609

Başpehlivanlar Honaz’da Kıspet Giyecek

Denizli’nin Honaz ilçesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 95. Yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 43.’sü düzenlenecek Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne ev sahipliği yapacak.

Honaz 23.10.2018, 14:20 23.10.2018, 15:43
Başpehlivanlar Honaz’da Kıspet Giyecek
banner930

Türkiye'nin en önemli kiraz üretim merkezlerinden olan ve son zamanlarda sanayi ve eğitim alanında da önemli aşamalar kat eden Honaz ilçesinde hafta sonu Yağlı Pehlivan Güreşleri yapılacak. Honaz Belediyesi tarafından bu yıl 43'üncüsü düzenlenecek olan Honaz Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü gerçekleştirilecek. Pınarbaşı Mesireliği Göz mevkiinde yapılacak etkinliklerde Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde başpehlivan olmuş İsmail Balaban, Osman Aynur, Turan Balaban başta olmak üzere, Ahmet Serbest, Ekrem Yavuz, Hasan Cengiz, Ali Altun, İbrahimÇoraman ve Ali Yanatma, Hüseyin Demir, Emre Erkal, Cengiz Zengin, Hüseyin İyican, Serkan Serttürk, Durmuş Altın, Hakan Çalışır gibi başpehlivanlar ve 200’e yakın çeşitli boylarda pehlivan mücadele edecek.

“Değerli başpehlivanlar katılacak”

Etkinlik kapsamında ata sporumuz yağlı pehlivan güreşleri ile ilgili bilgi veren Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, “ Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıldönümünde 29 Ekim pazartesi günü gerçekleştireceğimiz Honaz 43. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri’mizin çekişmeli müsabakalara sahne olacağını düşünüyorum. Yağlı güreş sezonunun tamamlanması öncesinde düzenleyeceğimiz etkinliğe ülkemizin birçok yöresinden, Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde altın kemer sahibi olmuş ve farklı illerde yapılan müsabakalarda dereceler elde etmiş değerli Başpehlivanlarımız katılacak." dedi.

Başkan Turgut Devecioğlu, Honaz Pınarbaşı Göz Mesirelik alanında saat 13.00’de başlayacak etkinliğe, başta Honazlılar olmak üzere çevre il ve ilçelerdeki vatandaşları da Yağlı Pehlivan Güreşlerini izlemeye davet etti.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir