banner610

banner609

Aydın Didim'de 'kırmızı çizgi' çekildi!

İçişleri Bakanlığı, yaya geçitlerinde önceliğin yayalarda olduğunu belirten farkındalık çalışmalarını bu kez de 'Kırmızı çizgimizi çekiyoruz' şeklinde yaya geçitlerinin kırmızı renkle boyayarak gerçekleştirdi.

İGF HABERLERİ 30.03.2021, 14:38
Aydın Didim'de 'kırmızı çizgi' çekildi!
banner858
banner931

Kemal ETLEÇ-(DİDİM POSTASI)

Aydın'ın Didim ilçesinde yaya önceliği konusunda toplumda farkındalığı en üst düzeye çıkarmak ve yaya önceliğine verilen önemi vurgulamak amacıyla, Didim İlçe Kaymakamı Halil Avşar, Didim İlçe Emniyet Müdürü, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve kurum amirlerinin katılımı ile "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir"etkinliği düzenledi.

Etkinlikte protokol üyeleri Kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan farkındalık çalışması kapsamında yaya geçidinin ortasındaki şeridi, kırmızıya boyadılar. 

Atatürk Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir"etkiniği esnasında Didim İlçe Kaymakamı Avşar sürücülere etkinlik hakkında bigi verirken hazırlanan broşürleri de takdim etti. 

Yorumlar (0)