Başkan Şevik, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu unutmadı

Denizli'nin Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Ege Üniversitesi’nde çıkan tartışmada terör örgütü mensubu öğrenciler tarafından bıçaklanan Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu ölümünün 6. yıldönümünde unutmadı. Başkan Şevik, terör örgütü ve destekçilerini lanetlerken,“Ülkücü Şehidimizin adı, Belediyemiz tarafından yapımı devam eden kültür merkezi ve kitap kafeye verilerek, ilçemizde adı yaşatılacak” dedi.

İGF HABERLERİ 20.02.2021, 09:07 20.02.2021, 16:19
Başkan Şevik, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu unutmadı
banner930

DENİZLİ (İGFA) - Denizli'ye bağlı Buldan'ın Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 20 Şubat 2015’te Ege Üniversitesi (EÜ) kampusunda, çıkan olaylarda bıçaklanması sonucu yaşamını yitiren Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu unutmadı.  Gara Bölgesi’nde kaçırılarak alıkonulan masum ve savunmasız 13 vatandaşı vahşice şehit eden terör örgütünün,  Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun da katili olduğunu vurgulayan Başkan Şevik, “Ülkücü gencimizi Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Ege Üniversitesi’nde şehit edenlerle, Gara Bölgesi’ndeki savunmasız masum 13 vatandaşımızı katledenler aynı kişilerdir. Öğrenci kılığına girmiş terör örgütü mensupları ve onların destekçisi HDP’lilerdir.  Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ölüm yıldönümü dolayısıyla tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, diliyorum.  Terör örgütü ve destekçilerine de lanet olsun diyorum” dedi.

ADI BULDAN'DA YAŞAYACAK

Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adını Buldan’da yaşatacaklarını söyleyen Başkan Şevik, “Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımı devam eden kültür merkezi ve kitap kafeye ülkücü şehidimiz Fırat yılmaz Çakıroğlu’nun adı verilecek.  150 metrekarelik kapalı alan, teras ve yeşil alandan oluşan kitap kafeden, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri yararlanabilecek” diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir