Batman Valisi’nden seracılara mesaj

Batman'da çiftçilere hibe edilecek sera naylonlarının teslim töreninde konuşan Vali Hulusi Şahin, Ilısu Barajı Havzası'nda sera dâhil herhangi bir faaliyetin yapılmaması konusunda üreticileri uyardı.

İGF HABERLERİ 25.02.2021, 09:11 25.02.2021, 12:01
Batman Valisi’nden seracılara mesaj
banner858

BATMAN (İGFA) - Batman İl Özel İdaresi tarafından çiftçilere örtü altı tarım için sera naylonları hibe edildi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne sera naylonu için yapılan başvuruların fazla olmasından dolayı destek verilecek 30 çiftçi, kura sonucu belirlendi.

Valilik’te düzenlenen törene, İl Genel Meclis Başkanı Abdulvahap Akbaş, Balpınar Belde Belediye Başkanı Hüseyin Geylani, Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün, Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş,  Ticaret Borsası, Arif Güneş ve Balpınar Beldesi, Yeniköy, Zorköy ile Segirka Köylüleri katıldı.

Vali Hulusi Şahin, Ilısu Barajı Havzası'nda sera dâhil herhangi bir faaliyetin yapılmaması konusunda uyarıda bulunarak, “Suyun yükselmesi ve düşmesi dönemseldir. Orada yapacağınız her faaliyet bu değişimlerden zarar görür. Özelikle sera gibi maliyetli yapıların kurulmasından uzak duralım. Yapacağınız seracılık faaliyetlerinde imkânlar ölçüsünde desteklerimiz devam edecek” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir