Bülent Tüfenkci'den rekor açıklaması

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Şeker Fabrikası'nın üretim rekoruna imza atmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye’yi üreterek büyütmemiz lazım. Fabrikamız bu dönemde 160 günlük bir sürede rekor çalışmaya imza attı ve yaklaşık 68 bin ton üretimi gerçekleştirdi" dedi.

İGF HABERLERİ 23.02.2021, 15:26 24.02.2021, 15:29
Bülent Tüfenkci'den rekor açıklaması
banner930

MALATYA (İGFA) - AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, üretimde son 40 yılın rekorunu kıran Malatya Şeker Fabrikası'nı ziyaret ederek, Şeker-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat ve Malatya Şeker Fabrikası Müdürü Suat Altun ile istişarelerde bulundu.

Ziyarette konuşan Şeker İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, 2020 yılı kampanyasının 1 Eylül'de başladığını hatırlatırken, "Çiftçilerimizden bu yıl yaklaşık 600 bin ton pancar aldık. Bunun karşılığında 545 bin 45 pancar işleyerek 68 bin ton şeker, 177 bin ton yaş küspe, 26 bin 500 ton da melas elde ettik. Fabrikanın kurulduğu yıldan bu yana ilk kez rekor yeniliyoruz. Bu istatistiklere göre 500 milyon liralık katma değer yarattığını hesaplanıyor. Önümüzdeki yıl için de çiftçilerimizden büyük bir talep var. Bu yıl da yaklaşık 700 bin ton hedefliyoruz" dedi.

Milletvekili Bülent Tüfenkci ise rekor üretimde emeği geçenleri tebrik ederek, şeker pancarı ekimine olan ilginin arttığını kaydetti. Yazıhan'ın sulamaya açılmasıyla beraber pancar ekiminin arttığını kaydeden Tüfenkci, "Yazıhan’nın sulamaya açılmasıyla beraber yıllardır şeker pancarı ekmeyi unutan köylümüz şeker pancarı eker hale geldi. Türkiye’nin pancar üretimine katkı sunarak, bunu işleyerek stratejik ürün haline getirilmesi noktasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye’yi üreterek büyütmemiz lazım. Organize Sanayi'ye ciddi anlamda arsa talebi oluyor. Geçici işçi sorunu sadece Malatya’nın değil Türk şeker fabrikalarında çalışan kesimin sorunudur. Bununla ilgili önümüzdeki günlerde adım atılacak" dedi

Malatya Şeker Fabrikası Müdürü Suat Altun ,ülke ekonomisi için üretime devam edeceklerini söyledi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir