Çevreyi kirleten evlilik teklifine soruşturma

Aydın’ın Karacasu ilçesinde bir doğa harikası olan Çağlayan Tabiat Parkı Bahçeköy Şelalesi’nde izinsiz bir şekilde gerçekleştirilen evlilik teklifi organizasyonu sonrası alanın çöplüğe dönmesinin ardından, Kaymakam Soley soruşturma başlattıklarını açıkladı.

İGF HABERLERİ 24.02.2021, 09:26 24.02.2021, 15:27
Çevreyi kirleten evlilik teklifine soruşturma
banner930

ÖZGÜR DEDEOLUK / AYDIN SES

“Evlilik teklifi uğruna doğayı kirlettiler” başlığı ile yayımlanan haberin ardından konudan bilgi sahibi olan Kaymakam Ahmet Soley, gerekeni yapacaklarını söyledi. Yapılanların kabul edilebilir olmadığını ifade eden Soley, yaptığı açıklamada, “Çok üzüldüm. Oraya çok önemli bir yatırım yapıldı. Bir doğa harikası. Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil. Şahısları tespit etmek için gereken çalışmayı başlattık. Soruşturma açtık” dedi. Olay yerinde organizasyon sırasında kullanılan süslemelerle fotoğraf çekilen belediye çalışanının da konuyla ilgisinin olup olmadığının araştırılacağı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Doğaseverlerin oluşturduğu parkur sayesinde düzenlenen yürüyüşlerle adından söz ettiren doğa harikası Bahçeköy Şelalesinde gerçekleştirilen evlilik teklifi organizasyonu adeta çevre katliamına neden oldu. Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün 110 bin liralık yatırım yaptığı şelalenin temizlik ve otopark gibi hizmetleri yapılan protokolle Karacasu Belediyesine devredilirken evlilik teklifi organizasyonu için izin alınıp alınmadığı bilinmiyor. Yasakların da olduğu 14 Şubat Pazar günü yapılmış olabileceği tahmin edilen organizasyon sonrası şelalenin aktığı yamaca asılan üzerinde “Benimle Evlenir misin” yazılı pankart bir haftadır orada durmaya devam ederken atılan konfetiler, yapılan balon süslemeleri, yakılan mumlar olduğu gibi bırakıldı. Yaklaşık bir haftadır şelalede durmaya devam eden çöpler suya karışırken duyarlı vatandaşlar da duruma isyan etti. Olayı görerek şikayet için belediyeyi aramak isteyen bir doğasever telefonun çekmemesi üzerine yetkililere ulaşamadığını ama şikayet için gerekeni yapacağını söyledi. Asayiş yönünden Jandarma bölgesinde bulunan şelale ile ilgili önümüzdeki günlerde nasıl bir çalışma yapılacağı merak ediliyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir