banner610

banner609

Denizli Acıpayam'daki yangının yaralarını 'Sevgi Eli' sardı

Denizli’nin Acıpayam ilçesi Çiftlik Mahallesi'nde hafta içerisinde meydana gelen yangında zarar gören Abay çiftinin yaralarını Büyükşehir Belediyesi sardı.

İGF HABERLERİ 14.03.2021, 13:41
Denizli Acıpayam'daki yangının yaralarını 'Sevgi Eli' sardı
banner858
banner931

DENİZLİ (İGFA) - Acıpayam ilçesinde İbrahim Abay (70) ve Sultan Abay'a (70) ait tek katlı binada yangın çıkmıştı. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekiplerin müdahalesiyle kısa sürede söndürülen yangında herhangi bir can kaybının yaşanmazken, çiftin eşyaları kullanılamaz hale gelmişti.

Yaşanan talihsiz olay sonrası Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın talimatıyla harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, çiftin küle dönen tüm eşyalarını yeniledi. Büyükşehir Belediyesi Sevgi Sorumlusu Selma Yıldız ve Sevgi Eli Acıpayam Şubesi Sorumlusu Nurten Elçin, yangının ardından geçen üçüncü günde Abay ailesinin yenilenen eşyaları, kiralanan evine Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli ekipleri tarafından tek tek yerleştirildi.

Yenilenen eşyalarını görünce büyük mutluluk yaşayan Abay çifti, yangının ilk anından itibaren yanlarında olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başta olmak üzere itfaiye ve Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli ekiplerine teşekkür etti. Yaşanan talihsiz olayı anlatan İbrahim Abay, “Evde her şey kül oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi hemen yangına müdahale etti. Sonrasında Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli bize ulaştı ve bugün onların döşemiş olduğu yeni evimize geçtik. Ben bunun mutluluğunu sizlere kelimelerle anlatamam. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan olmak üzere bize bu evi tahsis eden herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu zor zamanımızda bizleri çok mutlu ettiler” diye konuştu.

banner935
Yorumlar (0)