Gaziantep'te kitap okuyanlar ödüllendirildi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 57’nci Kütüphaneler Haftası kapsamında düzenlenen kuruma bağlı kütüphanelerden bir yıl boyunca en çok kitap okuyanları ödüllendirdi.

İGF HABERLERİ 31.03.2021, 18:05
Gaziantep'te kitap okuyanlar ödüllendirildi
banner930

GAZİANTEP (İGFA)- Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazanması ve fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi açtığı kütüphanelerle çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda kurum bünyesinde bulunan 3 çocuk kütüphanesi, Kavaklık Kitap Evi ve Gaziantep Sanat Merkezi Kütüphanesi’nde Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen 57’nci Kütüphaneler Haftası kapsamında 1 sene boyunca en çok kitap okuma yarışmasının ödül töreni düzenlendi.

Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi Çocuk Kütüphanesi’nde gerçekleşen törende Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yarışmaya katılan öğrencilerin tamamının kurum tarafından Türkiye’nin en büyük kütüphanesi olan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’ni gezdireceklerinin müjdesini verdi.

EN GÜZEL YAPTIĞIMIZ İŞ

Törende konuşan Başkan Şahin, parka girerken çocukların enerjisini hissettiğini aktararak, Olmazsa olmazımız evlatların geleceğe iyi hazırlanmak olduğunu söyledi. Başkan Şahin, en güzel yapılan işin çocuk kütüphaneleri olduğunu kaydederek, "Çocuklarımız bu işi sahiplendi, sevdi. Sizler yarıştınız ödül alanlarınız olacak ama her katılan yarışmacıya Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içinde bulunan dünyanın en güzel kütüphanelerinden olan Millet Kütüphanesi’ne götüreceğiz” dedi.

VALİ GÜL: HERGÜN MUTLAKA KİTAP OKUYALIM

Katılanları tebrik eden Gaziantep Valisi Davut Gül ise, gençlere seslenerek her gün kitap okumayı ihmal etmemelerini istedi. Vali Gül, "Her gün yapamasak bile özellikle Perşembe günleri akşam 20.00’da ‘Ben Okuyorum, Gaziantep Okuyor’ kitap okuma saatimiz var. Ailemizle birlikte bunu ihmal etmeyelim. Kitap okuyan her çocuk er ya da geç birincinin rakamına ulaşacaktır” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Güvenevler Çocuk Kütüphanesi çalışanı Döne Öztürk, her kütüphanecinin hayalinin güzel bir kütüphane ortamında mesleğini icra etmek olduğunu belirterek, Türkiye’nin ilk uygulamalı çocuk kütüphanesinde çalışmanın kütüphane çalışanları için ayrı bir gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir