banner610

banner609

İzmir Aliağa'nın yaya öncelikli çizgisi hazır

Trafikte yaya güvenliğine ve önceliğine dikkat çekmek amacıyla ülke genelinde eş zamanlı başlatılan “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” etkinliği İzmir’in Aliağa ilçesinde gerçekleştirildi.

İGF HABERLERİ 30.03.2021, 16:14
İzmir Aliağa'nın yaya öncelikli çizgisi hazır
banner858
banner931

İZMİR (İGFA)- Sürücülerin yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yayalara ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için yapılan etkinlikte yaya çizgileri katılımcılar tarafından kırmızıya boyandı. Etkinlik, Atatürk Ortaokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu önünde organize edildi. 

Ülke genelinde çok önemli bir etkinliğe imza atıldığını ifade eden Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, ülkede yaya önceliği ile ilgili çalışmaların daha önce başladığını anımsatarak, "Bugün de yaya önceliği kırmızı çizgimizdir etkinliğini ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştiriyoruz. Sürücülerimizden isteğimiz şudur, yaya candır tekrar yerine gelmez ama araba her zaman fren yapabilir. Yaya ayağını yola attığı zaman tüm trafiğin durduğu bir dünyayı özlüyoruz” diye konuştu.

Trafikte yaya önceliğine önem vermeleri konusunda sürücülere çağrıda bulunan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, ülke genelinde başlayan kırmızı çizgi uygulamasının en güzel örneğini Aliağa’da göstereceklerini söyledi.

banner935
Yorumlar (0)