banner610

banner609

Kayseri Melikgazi'de tarihi animasyonlara 'sosyal' ilgi

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde tarihe ışık tutan çalışmalarını sürdüren Melikgazi Belediyesi'nin sosyal medya takipçilerine yönelik hazırladığı animasyonlar ilgi görüyor.

İGF HABERLERİ 01.03.2021, 12:01 01.03.2021, 12:40
Kayseri Melikgazi'de tarihi animasyonlara 'sosyal' ilgi
banner858
banner931

KAYSERİ (İGFA) - Hazırladığı animasyonlar ile kültür sanat hizmetlerine katkı sunmaya devam eden Melikgazi Belediyesi, Gazi Osman Paşa ve Selehaddin Eyyubi'nin hayatını sosyal medya takipçilerine sundu.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, pandemi döneminde vatandaşların evlerinde sıkılmaması amacıyla yaptıkları animasyonların beğeniyle izlendiğini söyledi. Her hafta tarihteki kahramanları, padişahları ve hikâyelere destanlara konu olan ünlü birbirinden farklı şahsiyetlerin hayatlarını işlediklerini kaydeden Başkan Dr. Palancıoğlu, "Bu animasyonların gençlerimize büyük katkı sunacağını düşünüyorum. Çünkü geçmişimizi anlarsak geleceğimizi doğru ve güzel planlayabiliriz. Gençlerimizin kendilerine bu önemli şahısları örnek almasıyla ufukları açılabilir. Dünyayı değiştirenler animasyon filmlerimiz her hafta sonu yenileriyle devam edecek" dedi.

Kaynak: İGF
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir