banner610

banner609

Kırşehir'de 'On kıta bir vatan' ödüllendirildi

Kırşehir'de Diyanet İşleri Başkanlığı'nca İstiklal Marşı ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un gençler tarafından daha iyi anlaşılması amacıyla düzenlenen “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklâl” konulu resim ve şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

İGF HABERLERİ 18.03.2021, 13:21
Kırşehir'de 'On kıta bir vatan' ödüllendirildi
banner930
banner931
KIRŞEHİR (Kırşehir Kısa Haber) 
Kırşehir'de Diyanet İşleri Başkanlığı'nca düzenlenen “On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklâl” konulu resim ve şiir yarışmasında dereceye girenler ödüllerine kavuştu. 
İstiklal Marşı ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un gençler tarafından daha iyi anlaşılması amacıyla düzenlenen resim ve şiir yarışmasında ödül töreni  İl Müftülüğü'nde gerçekleştirildi. 
Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman, genç nesillerin İstiklal Marşı'nı daha iyi anlamaları, milli şairimiz Merhum Mehmet Akif Ersoy’u daha iyi tanımaları, gençlerimiz arasında bir farkındalık oluşturulmasının hedeflendiğini kaydederek, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın gençlik çalışmalarına ivme kazandırılması amacıyla "On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal" temalı lise öğrencileri arasında kompozisyon, ortaokul öğrencileri arasında ise düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin her birincinin birinci olduğunu belirterek, tebrik etti.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir