banner610

banner609

Kırşehir Valisi Akın: "Afet riskleri azaltarak olayları önleyebiliriz"

1-7 Mart Deprem Haftası münasebetiyle Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Alpaslan beraberindeki heyetle Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.

İGF HABERLERİ 01.03.2021, 12:06 01.03.2021, 12:41
Kırşehir Valisi Akın: "Afet riskleri azaltarak olayları önleyebiliriz"
banner858
banner931

KIRŞEHİR (Kırşehir Kısa Haber) 

Kırşehir'de Deprem Haftası dolayısıyla Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Vali İbrahim Akın'a nezaket ziyareti düzenleyerek, hafta etkinlikleri hakkında bilgilendirdi.   

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, "Afetleri ortadan kaldıramayız ancak riskleri azaltarak olayların afete dönüşmesini önleyebiliriz" dedi. Bu kapsamda, Kırşehir’de de tüm paydaşların fikir ve bilgi paylaşımı yaparak oluşturduğu İl Risk Azaltma Planı hazırlandığına dikkati çeken Vali Akın, "Afet anında bizlere bu plan rehber olacaktır. Deprem Haftası nedeniyle vatandaşlarımızın afet öncesinde, afet sırasında ve afet sonrasında yapılması ve uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirilmesi afetlerden kaynaklanan can ve mal kayıplarının en aza indirilmesini sağlayacaktır. Toplumun her kesimini kapsayacak şekilde eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları yürüten İl AFAD Müdürlüğüne teşekkür ediyor, herkese afetsiz günler diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: İGF
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir