banner609

Mardin'de sinek ve haşereye çalışmaları kırsala yayıldı

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü ilaçlama birimi, havaların mevsimsel olarak ısınmasıyla vatandaşların rahat bir bahar ve yaz dönemi geçirmeleri için ilaçlama çalışması başlattı.

İGF HABERLERİ 01.04.2021, 16:44
Mardin'de sinek ve haşereye çalışmaları kırsala yayıldı
banner858

MARDİN (İGFA) - Mardin İl Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü, özellikle yaz aylarının en büyük sorunlarından olan sinek ve haşereye karşı merkezde geçen ay başlattığı larva ilaçlama çalışmalarını bu ay itibariyle de kırsal mahalle ve mezraya yönelikte başlattı.

Sinek ve haşere oluşumunun önüne geçmek için su birikintileri, bataklık, kanallar, fosseptik çukurlar ve gübrelik alanlarda etkin bir şekilde ilaçlanıyor. Bahar temizliği kapsamında özellikle mezarlıklarda da yabancı otlara karşıda ilaçlama yapılıyor.

Sağlık İşleri Daire Başkanı Adil Alan, sıcakların yaklaşık 22 dereceyi bulması halinde ise akşamları ULV sivrisinek mücadele ilaçlama çalışmasına başlayacaklarını bildirdi. Vatandaşların rahat bir dönem geçirmeleri için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Alan, “10 ilçenin coğrafi yapısına bakarsak karasinek ve sivrisinek ağırlıklı çalışma yürüten ekipler, vatandaştan gelen sivrisinek, karasinek ve kemirgen gibi sorunları da değerlendirerek etkin çözümler geliştiriyor. İlaçlama çalışmalarımda ekolojik dengeyi korumaya özen göstererek Dünya Sağlık Örgütü'nün belirlediği ilaçları kullanıyoruz. Bütün çabamız, vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir bahar ve yaz dönemi geçirmelerini sağlamaktır" diye konuştu.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir