banner609

Siirt'te İstiklal Marşı'nın Kabulü etkinliklerle kutlandı

Siirt'te İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. yıl dönümü ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma günü için etkinlik düzenlendi.

İGF HABERLERİ 12.03.2021, 14:33
Siirt'te İstiklal Marşı'nın Kabulü etkinliklerle kutlandı
banner930

SİİRT (İGFA) - Siirt'te COVID-19 salgınına karşı alınan tedbirlere riayet edilerek düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 

Siirt Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen anma etkinliğine; Vali Osman Hacıbektaşoğlu, eşi Güney Hacıbektaşoğlu, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy konulu slayt gösterisinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda görevli Türkçe Öğretmeni Mesut Aksu tarafından yapıldı. 

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ‘’İstiklal Marşı ve Mehmet Akif ERSOY’’ konulu oratoryo gösterisi, büyük bir ilgiyle izlendi.

Resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında, dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Osman Hacıbektaşoğlu ve protokol üyeleri tarafından verildi.

 

 

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir