banner610

banner609

Vali Karaloğlu, Diyarbakırlı şampiyonları ağırladı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye'yi Japonya Tokyo’da düzenlenecek olan Olimpiyatlarda atletizm dalında temsil edecek Balkan Şampiyonu Ayşe Tekdal ile rekortmen Meryem Bekmez’i başarılarından dolayı tebrik etti.

İGF HABERLERİ 30.03.2021, 19:00
Vali Karaloğlu, Diyarbakırlı şampiyonları ağırladı
banner858
banner931

DİYARBAKIR (İGFA) - Bu yıl 20’ncisi düzenlenen Balkan Yürüyüş Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil ederek 20 km Büyük Kadınlar dalında şampiyona tarihinde ilk altın madalya kazanan Türk sporcu tarihe geçen Ayşe Tekdal ile aynı yarışta yaptığı derece ile daha önce yine kendine ait olan rekoru geliştiren Meryem Bekmez, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu tarafından ağırlandı.

Olimpiyatlara katılmaya hak kazanan şampiyonları tebrik eden Vali Karaloğlu, kendilerinden bayrağımızı temsil edecekleri Japonya'da da yeni madalyalar beklediklerini belirterek, başarılar diledi. Diyarbakırlı Ömer Akgün’ün de atıcılık dalında olimpiyatlara katılmaya hak kazandığını ifade eden Vali Karaloğlu, 16 Mayıs 2021 tarihinde Çekya’da yapılacak olan yarışmada 20 km Büyük Erkekler dalında yarışacak olan Abdulselam İmük’ün de yarışmadan başarıyla ayrılacağına inandıklarını ve Olimpiyatlarda ülkemizi Diyarbakırlı 4 sporcuyla temsil etmeyi ümit ettiklerini söyledi. 

Diyarbakır'da atletizme bir yatkınlık olduğunu ifade eden Vali Karaoğlu, "Bunu değerlendirerek Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonalarında daha çok sporcumuzun sadece atletizmde değil her branşta ülkemizi temsil etmesi en büyük dileğimiz” diye konuştu. Vali Karaloğlu, ziyarette sporcular Tekdal ve Bekmez’e hediye takdim etti.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir