Gürlesin, 5 Yıllık Kurucu Başkanlık Dönemini Değerlendirdi

Denizli’nin en büyük ilçesi Pamukkale’nin kurucu belediye meclisi 2014-2019 dönemini Şubat ayı toplantılarıyla tamamladı. 59 ayda 1180 kararın alındığı Pamukkale Belediye Meclisi’nde bu kararların yüzde 92’lik oranı “oy birliği” ile meclisten geçti. Pamukkale Belediyesi Kurucu Başkanı Hüseyin Gürlesin, 5 yıllık süreçte meclis olarak cesaretli kararlarla ilklere imza atan meclis olmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “Tüm partilerin meclis üyeleri ile birlikte yıllar sonra değeri daha da anlaşılacak olan önemli kararlara imza attık. Bence Pamukkale Belediyesi’nin kurucu meclisi olarak tarihe altın harflerle yazılacak olan notlar düştük” dedi.

PAMUKKALE BELEDİYESİ 08.02.2019, 12:08
Gürlesin, 5 Yıllık Kurucu Başkanlık Dönemini Değerlendirdi
banner930

Denizli’nin büyükşehir olmasıyla birlikte 2014 yılında kurulan Pamukkale Belediyesi’nin kurucu meclisi 2014-2019 döneminin son toplantısını gerçekleştirdi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin başkanlığında toplanan meclis,  Şubat ayı 3. birleşimini gerçekleştirdi.  

KARARLARIN YÜZDE 92’Sİ OY BİRLİĞİ İLE

Pamukkale Belediye Meclisi, 2014 yılı Mart ayıdan 2019 Şubat ayına kadar 1880 karar aldı. Bu kararların 1733’ü “oy birliği” ile alınırken, 147 karar ise oy çokluğu ile meclisten geçti. Bu rakamlara göre Pamukkale Belediye Meclisi’nden çıkan kararların yüzde 92’si “oy birliği” ile geçti. Meclis çatısı altında Plan Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu, İdari ve Diğer İşler Komisyonu, Çevre  ve Sağlık Komisyonu, Engelliler Komisyonu ve Denetim Komisyonu aracılığı ile çalışmalar yapıldı. Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nden üyelerin görev yaptığı Pamukkale Belediye Meclisi’nin son toplantısında tüm üyeler duygu ve düşünceleriyle 5 yıllık dönemin değerlendirmesini yaptı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 5 yıl boyunca aynı çatı altında görev yaptığı tüm meclis üyelerine plaket ve dönemin anısına tabak hediye etti. Pamukkale Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Alparslan Albay, CHP Grup Başkanvekili Yılmaz Doğan ve MHP Grup Başkan Vekili Ahmet Durmaz, Başkan Gürlesin’e plaket verdi. Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları Selim Arkan, Türkay Gözlükaya, Adnan Kaya ve Veli Demir de Başkan Gürlesin’e çiçek vererek, 5 yıllık dönem için teşekkür etti. 2014-2019 döneminde görev yapan Pamukkale Belediye Meclisi üyeleri günün anısına objektif karşısına geçerek, günü ölümsüzleştirdi.

DOĞAN: “DEMOKRATİK BİR MECLİS OLDU”

Pamukkale Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Yılmaz Doğan, 5 yıllık dönemi değerlendirirken, yapılan hizmetlerin önemine değindi. “Herkesin kendi düşüncelerini ifade edebildiği bir meclis oldu” diyen Doğan, “5 yılda kurucu meclis üyeleri olarak görev yaptık. Pamukkale 26 ilden büyük bir ilçe. Böyle büyük bir ilçenin kurucu meclis üyeleri olarak önemli çalışmalara imza attık. Kurulum altyapısını oluşturmak çok önemliydi. Bunu başardık. Mecliste karar alırken siyasal kaygılardan uzak halkın ihtiyaçlarına göre aldık. Bundan sonraki dönemde gelen arkadaşlarımız koyulan tuğlanın üzerine yenilerini koyarak Pamukkale’nin daha yaşanabilir hale gelmesine katkı sağlamış olur” dedi. Doğan, “Pamukkale Belediye Meclisi, 5 yıllık süreçte oldukça uyumlu çalıştı. Bu alınan kararların çoğunluğunun oy birliği ile alınmasından da belli. Demokrasinin en güzel işlediği meclislerden birini yaşadığımızı düşünüyorum. Nüfusuyla 26 ilden büyük olan Pamukkale’de devasa bütçeler yönetildi. Yapılan hizmetlerden dolayı bu mecliste yer alan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

DURMAZ: “TEK AMAÇ PAMUKKALE’YE HİZMET ETMEK OLDU”

Pamukkale Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ahmet Durmaz ise kurucu meclisin üyesi olmaktan gurur duyduğunu ifade ederek, “5 yıllık dönemde bu meclisin tek hedefi Pamukkale’ye hizmet etmek oldu. Her birimizin siyasi görüşlerimiz farklı ama burada bunu dışarıda bıraktık ve Pamukkale’ye hizmet etmek için seçildiğimizin farkında olarak çalıştık. Bu konuda başkanımız Hüseyin Gürlesin’e de teşekkür ediyorum. Parti gözetmeksizin herkes üzerine düşeni yaptı. Bugün ortaya çıkan eserlerde herkesin payı var. Biz meclis çatısı altında gayet uyumlu ve özenli çalışmalara imza attık. 5 yılımızı tamamladık. Bundan sonra bu mecliste görev alacak olan arkadaşlara da şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

ALBAY: “BU MECLİS GÖREVİNİ HAKKIYLA YAPTI”

Pamukkale Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Alpaslan Albay da “2014 yılında Pamukkale’de meclis üyesi olmak bize nasip oldu. Burada bize görev verildiği için teşekkür ediyorum. Şahsım adına ilk günden bu güne sadece 2 tanesine katılamadım. Genel merkeze ve şehir dışında olduğum için bu toplantılarda yoktum. Onun dışında her toplantıya katılıp komisyonlardaki görevlerimi de eksiksiz olarak yerine getirdim.  Görevimi hakkıyla yapmaya çalıştım. Mecliste alınan kararlar geleceğe atılan imzalardır. Ak parti Grubu olarak fedakarca çalışmalar katıldık. Diğer partilerin üyelerine de teşekkür ederim. Bu mecliste herkes düşüncelerini konuşarak kararlara katkı sağladı. Başkanımız ve yardımcılarının cansiperane çalıştı. Allah onlardan razı olsun. Yüz yıl anılacak eserlere imza atıldı. İlçede var olan 10 bine yakın sokak tek tek hizmet aldı. Bir çok belediyenin cesaret edemediği projeler hayata geçti. Belediye olarak doğumdan ölüme kadar vatandaşımızın her zaman yanında oldu. Bu ekipte yer alan herkese emekleri için teşekkür ederim” diye konuştu.

BAŞKAN GÜRLESİN: “TARİHE NOT DÜŞTÜK”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise 5 yıllık süreçte tüm partilerin tek hedefinin Pamukkale’nin geleceğine eserler bırakmak olduğunu belirterek, “Pamukkale gibi üniversite öğrencileri ile birlikte 400 bine ulaşan nüfusuyla dev bir ilçede  kurucu meclis üyesi ve kurucu başkan olarak görev yapmak herkese nasip olmaz. Bundan dolayı şükrediyorum. Bu emanet bize verildi. Bu emanetin hakkını  2014-2019 yılları arasında başkan yardımcısı, meclis üyeleri, birim müdürleri ve tüm personelimizle birlikte verdiğimizi düşünüyorum. 68 mahalle, 400 bine yakın nüfus, on bine yakın sokağa hizmet götürmek gerekiyordu. Biz bu çatı altında vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşamlarına devam etmesi için çalışmalar yaptık. Burada tek hedefimiz Pamukkale’ye kalıcı eserler bırakmaktı. Biz bunu Allah’ın izniyle yaptık. Belki bugün anlaşılmayan ama değeri 3-5 yıl sonra anlaşılacak olan projeler hayata geçirmek için çalıştık. Bana göre bu meclis tarihe altın harflerle yazılacak olan işlere imza attı. Biz burada yapılan tüm işlerle ilgili vicdanen rahatız.  Bu bir bayrak yarışıdır. Bizden sonra gelecek olanlara başarılar dilerim. Geride kalıcı eserler ve hoş seda bıraktık. Biz hiçbir zaman tribünlere oynamadık. Birileri ‘aferin’ desin diye uğraşmadık. İçten ve samimiyetle çalıştık. Tüm toplantılarımızı saat 17.00’den sonra yaptık ki diğer işlerde aksama olmasın diye düşündük. Bazı günlerde gece yarılarına kadar toplantılarımız sürdü. Buradan emeği geçen tüm başkan yardımcılarım olmak üzere meclis üyeleri ve belediyemizin personellerine çok teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Gürlesin, İl Özel İdare’de olduğu gibi 2014-2019 yıllarında Pamukkale Belediye Meclisi kurucu üyeleriyle belirli aralıklarla bir araya gelerek bu günleri anmak istediğini de sözlerine ekledi.

  

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir