banner610

banner609

Önce Basın Açıklaması Sonra Start

Pamukkale Rallisi Denizli protokolünün startıyla başladı. Ralli startında kadına şiddetin önlenmesi vurgusu dikkat çekti.

PAMUKKALE BELEDİYESİ 31.08.2019, 21:04
Önce Basın Açıklaması Sonra Start
banner930
banner931

Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi ve Denizli Ticaret Odası'nın destekleri, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun onayı ve Ege Otomobil Sporları Kulübü'nün organizasyonuyla yapılan Pamukkale Rallisi start töreniyle başladı.15 Temmuz Delikliçınar Meydanı’nda gerçekleştirilen start töreni öncesinde ralliye katılan kadın pilotlar, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi kadına şiddete dikkat çekmek için basın açıklaması yapıldı. Grup adına açıklamayı okuyan Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi, “Kadına şiddetin önlenmesi için eğitim ve sevgi şart. Kadına yönelik şiddet olaylarını kınıyoruz. Rallimizin başlangıcında kadın pilotlarımızla birlikte kadına şiddeti bir kez daha protesto ediyoruz” dedi.

STARTI PROTOKOL VERDİ

Basın açıklamasının ardından 40 araç ve 80 pilotun katıldığı rallinin startı, AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve  Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu tarafından birlikte verildi.  Dünyada ilk kez balondan ya da paraşütten izlenebilecek Pamukkale Rallisi, 4 farklı etaptan oluşacak. 58 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 180 kilometrelik mesafede gerçekleşecek.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)