Pamukkale Belediyesi’nden Gökpınar’a Kur’an Kursu

Pamukkale Belediyesi, bir çok mahallede olduğu gibi Kur’an Kursu yapılmasında destek sağladı. Gökpınar Yeni Cami altında yer alan Berre Fatıma Sabah Kur’an Kursu düzenlenen törenle açıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, açılışta yaptığı konuşmada, “Biz bir çok çalışmanın yanında maneviyat içeren bu tür hizmetleri de vatandaşlarımıza sunduk” dedi.

PAMUKKALE BELEDİYESİ 04.01.2019, 17:15
Pamukkale Belediyesi’nden Gökpınar’a Kur’an Kursu
banner858

Pamukkale Belediyesi, yaşamın her anında vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Daha önce bir çok mahallede camilerde tadilat ve benzeri işlemler yapan Pamukkale Belediyesi bu kez de Gökpınar Mahallesi’nde yapılan Kur’an Kursu’na destek verdi. Gökpınar Mahallesi Yeni Cami altında daha önce atıl durumda olan yer Kur’an Kursu olarak düzenlendi. Hayırsever Hacı Ömer Sabah’ın ile Pamukkale Belediyesi el ele vererek hayırseverin trafik kazasında hayatını kaybeden torunu Berre Fatıma Sabah’ın adını taşıyan Kur’an Kursu’nun açılışı yapıldı. Açılışa Ak Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Ak Parti İl Başkanı Necip Filiz, Ak Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Ak Parti Pamukkale İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Karabay, Pamukkale İlçe Müftüsü Nihat Sevil, Pamukkale Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Daha önce atıl durumda olan Gökpınar Yeni Cami’nin bodrumu sil baştan yenilendi. 4-6 yaş grubu öğrenciler için sınıf ve oyun salonu ile birlikte, yetişkinler için 2 sınıf, toplantı salonu, mutfak, abdest alma yerleri ve bir çok yeni alan bu çalışma çerçevesinde gerçekleştirildi. Yaklaşık 350 metrekarelik alana sahip olan Gökpınar Mahallesi Berre Fatıma Sabah Kur’an Kursu toplam 400 bin TL’ye mal oldu.  

TORUNUNUN ADINI YAŞATTI

Pamukkale İlçe Müftüsü Nihat Sevil  açılışta yaptığı konuşmada her mahalle Kur’an Kursu açmak için çalışmaların devam ettiğini söyleyerek, “4-6 yaş grubu çocuklara yönelik Kur’an Kursumuz’un yapılmasında detskleri için hayırseverimiz ve Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederim. Bu ilçemizdeki 34. Kur’an Kursumuz oldu” dedi. Aslen Çal Denizlerli olan hayırsever Hacı Ömer Sabah, 2005 yılında Kaklık’ta meydana gelen trafik kazasında oğlu ve torununun hayatını kaybettiğini ifade ederek, “Daha önce cami ve Kur’an Kursu açarak oğlumun adını yaşattım. Gökpınar’da torunum olan Berre Fatıma’nın adını yaşatmak için Kur’an Kursu yaptırdım. Bu konuda Pamukkale Belediyesi’nin katkıları da çok oldu. Bu nedenle Başkan Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ediyorum. Kur’an Kursumuz hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.   

“GEREKEN NE VARSA YAPTIK”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise açılış konuşmasında Pamukkale Belediyesi olarak yeni kurulan bir belediye olunmasına rağmen çok halkın her kesimine yönelik çalışmalara imza atıldığını belirterek, “Biz doğumda ölüme kadar halkımızın her zaman yanında olduk. Bir çok önemli projeleri daha yeni kurulmuş bir belediye olarak kalıcı eserler bırakmak için çalıştık. Kur’an Kursları bence çok önemli. Çünkü 4-6 yaş grubundaki çocuklarımız ve hanımlar Allah’ın kelamını öğreniyorlar. Hayırsever Hacı Ömer Sabah amcamız bu düşüncesini bize ilettiğinde biz de gerek ne varsa fazlasıyla yaparak geleceğe bu eseri bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz bu ve benzeri bir çok çalışmayı fazlasıyla yaptık ve halkımızın hizmetine sunduk. Bu tür maneviyatı yüksek işlere vesile olmak herkese nasip olmaz. Biz bir çok çalışmanın yanında maneviyat içeren bu tür hizmetleri de vatandaşlarımıza sunduk. Açılan bu Kur’au Kursumuz, Gökpınar Mahallemize, Pamukkale ilçemize ve Denizli’ye hayırlı uğurlu olsun” dedi. Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu ise hayırsever Hacı Ömer Sabah ile Pamukkale Belediyesi’nin el ele vererek böyle güzel bir eseri ortaya çıkardığını ifade ederek, “Bu tür yerler çok önemli. Daha 4-6 yaşlarında çocuklarımıza Kur’an öğretmek için bu yerler gerekli. Hayırseverimiz ve Pamukkale Belediyesi iş birliği ile halkımızın hizmetine sunulan bu hizmet için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

DUALARLA AÇILDI

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan ise “Kendini bilen rabbini bilir” düşüncesinin şiar edinildiğini anımsatarak, “Hacı Ömer Sabah hayırseverimiz ve Pamukkale Belediyesi’nin ortaya çıkardığı bu eser dinimizin geleceğimiz olan çocuklarımıza öğretildiği bir eser. Burada evlatlarımız dinimizi ve Peygamberimizi öğrenip, ona göre yaşayacak.  Hem hayırseverimizin hem de Pamukkale Belediyesi’nin bu eseri sadaka olarak kabul edilerek hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu. Konuşmanın ardından İl Müftü Vekili Hasan Hüseyin Ortanca’nın dualarıyla Gökpınar Mahallesi Berre Fatıma Sabah Kur’an Kursu’nun açılış kurdelası kesildi. Açılışın ardından katılımcılar kursu gezerek bölümlerle ilgili bilgiler aldılar. Burada yer alan çocuklarla yakından ilgilenn protokol üyeleri derslikleri de gezdiler. Gökpınar Yeni Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ertuğrul Abaş, verdiği desteklerden dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür plaketi verdi. Pamukkale İlçe Müftüsü Nihat Sevil hayırsever Hacı Ömer Sabah ile Ak Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan’a plaket vererek teşekkür etti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir