banner610

banner609

Pamukkale Rallisi’nde Kazanan Uğur Soylu Oldu

Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi ve Denizli Ticaret Odası'nın işbirliğiyle düzenlenen Pamukkale Rallisi’nde heyecan sona erdi. 38 araç ve 76 pilotun yarıştığı adrenalin dolu parkurda şampiyonluk 1 kapı numarasıyla yarışan Uğur Soylu’nun oldu. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, amaçlarının Pamukkale Rallisi’nin Türkiye Ralli Şampiyonası’nın etaplarından biri olmasını sağlamak olduğunu söyleyerek, “Pamukkale doğal güzelliği ve ralli sporu için muhteşem parkurlarıyla bu konuda önemli bir merkez” dedi.

PAMUKKALE BELEDİYESİ 02.09.2019, 10:42
Pamukkale Rallisi’nde Kazanan Uğur Soylu Oldu
banner930
banner931

Denizli’de bir ilk olan ve Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi ve Denizli Ticaret Odası'nın işbirliğiyle düzenlenen Pamukkale Rallisi’nde heyecan dolu anlar yaşandı. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun onayı ve Ege Otomobil Sporları Kulübü'nün sportif organizasyonuyla yapılan Pamukkale Rallisi’nde ikinci gün 38 araç ve 76 pilot en iyi dereceyi elde edebilmek için mücadele etti.

ADRENALİN TAVAN YAPTI

Sabah 10.13’de Hierapolis etabında mücadeleye başlayan pilotlar Türkiye’nin en iyi parkuru olmaya aday olan etapları koştu. Horoz etabı ve Pamukkale etapları ile devam eden Pamukkale Rallisi’nde pilotlar adeta görsel şov sundular. Ralli severlerin büyük ilgi gösterdiği yarışlar Pamukkale’de son dönemlerde büyük ilgi gören balon ve paraşütten de izlenebildi. Yaklaşık 4 saat süren kıyasıya mücadele sonunda dereceye giren araç ve pilotları belli oldu.

KAZANAN  SOYLU-KÖLEOĞLU OLDU

Büyük mücadele zorlu yarışlarla tamamlandı. 2 gün süren yarışlarda Pamukkale özel etabı, Hierapolis etabı ve horoz etaplarında elde ettiği derecelerle en iyi olan 1 kapı numaralı Uğur Soylu genel klasman birincisi oldu. Soylu’nun yardımcı pilotu ise Mehmet Köleoğlu idi. Genel klasmanda  2 kapı numaralı aracıyla Güral Baranlı-Alperen Tetik ikilisi ikinci olurken, 43 kapı numaralı aracıyla Erkan Güral – Burak Koçoğlu ikilisi ise genel klasman üçüncüsü oldu.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Pamukkale Rallisi’nin ödül töreni Pamukkale’nin eteğinde yer alan Kocacukur’da düzenlendi. Törende ilk konuşmayı yapan Ege Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Özer Yüce, Pamukkale Rallisi’nin gerçekleşmesini sağlayan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür ederek, “Pamukkale Rallisi doğal parkurlarıyla Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapabilecek durumda. Gelecek yıllarda bunun gerçekleşeceğine inancım tam. Bu muhteşem organizasyon için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

AMAÇ PAMUKKALE’Yİ DAHA İYİ YERLERE GETİRMEK

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ise törende yaptığı konuşmasında “Pamukkale Allah’ın bizlere bir lütfu. Bizde bu özel yeri tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya tanıtmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bu yıl Pamukkale’ye gelen turist sayısı 1 milyon 800 bin civarında. Hedefimiz 2.5 milyon. Ama neden 15 milyon turist Pamukkale’ye gelmesin?. Bu ve benzeri etkinliklerle Pamukkale’yi daha çok bilinir hale getirmek için çalışıyoruz. Pamukkale Rallisi çok önemli bir organizasyon. Bu ralli ilçemizin tanıtılması adına önemli bir unsur. Sadece Pamukkale değil hemen yanı başında Karahayıt şifa kaynağı. Pamukkale Rallisi ilçe sınırlarımız içindeki mahallerde bulunan muhteşem parkurlarla yarışlar için önemli bir merkez olabilir. Bizim amacımız da Pamukkale Rallisi’ni  Türkiye Ralli Şampiyonası’nın bir ayağı haline getirmek. Bu yarış gerçekten çekişmeli geçti. Bu yarış nedeniyle ne doğa ne de bir canlı zarar görmedi. Pamukkale Rallisi’nin yapılmasında bizlere destek olan başta Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Ticaret Odası ve tüm paydaşlarımıza ve tüm sponsorlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu. Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu ise yapılan organizasyonun Pamukkale’nin tanıtımı için çok önemli olduğunun altını çizerek, “Adrenalin sporları tüm dünyada ilgi çekiyor. Pamukkale Rallisi’de çetin mücadeleye sahne oldu. Katılan ve dereceye giren sporcuları kutluyorum. Pamukkale Rallisi’nin gerçekleşmesinde emeği geçen Başta Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye tüm paydaşlara teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların dereceye giren araçların sürücülerine kupaları Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki tarafından verildi. Ege Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Özer Yüce, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür plaketi verirken, katkılarından dolayı Denizli Ticaret Odası adına Başkan Yardımcısı Hasan Aracı, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk ile sponsor firmaları plaketleri düzenlenen törenle teslim edildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)