Pamukkale’de Çocuklar Bu Yaz Doyasıya Eğlendi

Pamukkale Belediyesi’nin çocukların yaz aylarını eğlenceli geçirmeleri için hazırladığı faaliyetlerden birisi olan “Mahallemizde Şenlik Var” etkinliklerinde yaklaşık 15 bin Pamukkaleli çocuk şenliklere katıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Yaz aylarının başında ilçemizin adını taşıyan Pamukkale Mahallemizden başladığımız mahalle şenliklerimizde yaklaşık 15 bin çocuğumuzun mutluluğuna ortak olduk” dedi.

PAMUKKALE BELEDİYESİ 15.08.2019, 16:18
Pamukkale’de Çocuklar Bu Yaz Doyasıya Eğlendi
banner930

“Mutlu insanların ilçesi; Pamukkale” sloganıyla çalışmalar yapan Pamukkale Belediyesi, bu yaz çocuklara yönelik satrançtan, halk oyunlarına, yabancı dil kurslarından, futbol kurslarına kadar bir çok eğitici faaliyetle birlikte eğlenceli etkinlikler düzenledi. Kuran Kurslarındaki miniklere yönelik hayvan barınağı ile Gezegen Evi’ni kapsayan gezi projesi yanı sıra, taleplere göre minikler için Pamuk Kafe Üniversite’de bulunan Kitap Kafe’ye götürülerek kitap okuma saatleri düzenlendi. Pamukkaleli çocukların yaz tatillerini doyasıya geçirmeleri için farklı farklı kurs ve gezi projesiyle miniklerin bu yaz gönüllerini fetheden Pamukkale Belediyesi’nin 14 mahallede gerçekleştirdiği “Mahallemizde Şenlik Var” etkinlikleri ilçe halkından yoğun ilgi gördü.

14 MAHALLE İLE 15 BİN ÇOCUK DOYASIYA EĞLENDİ

Okulların kapanmasından sonra yaz aylarının başında Pamukkale Belediyesi tarafından “Mahallemizde Şenlik Var” programıyla, çocuk nüfusunun yoğun olduğu mahallelerin merkez kabul edilerek, çevre mahallelerdeki çocuklarında ulaşımı sağlanıp her hafta birkaç mahallede eğlenceler düzenlendi. 14 mahallenin merkez seçilerek yaklaşık 15 bin çocuğun ailesiyle birlikte katılım gösterdiği şenliklerde, çocuklar birbirinden farklı etkinliklerle unutulmaz bir yaz geçirdi. Alana kurulan oyun gruplarında doyasıya eğlenen çocuklar, çuval yarışı, halat yarışı, yüz boyama ve bir çok etkinlikle farklı bir gün yaşamış oldu. Miniklerin oyunlarına palyaçolarda eşlik ederek, Pamukkaleli çocukların neşesine neşe kattı. Her şenlik alanında, gelen tüm misafirlere ikramlarda bulunularak, şenlik sonunda miniklerin ve ailelerin yüzleri gülerek evlerine uğurlandılar.

“PROJELERİMİZİN ANA TEMASI İNSANLARIMIZIN MUTLULUĞU”

“Çocuklar mutluysa anneler ve babalar da mutlu olur” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Böylece bütün bireyler, toplumun her kesimi mutlu. Bizler halkımızın mutluluğu için durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Başkan Örki, belediye olarak tüm projelerinin başlangıç noktasının vatandaşların mutluluğu olduğunu ifade ederek, “Pamukkale Belediyesi olarak her yaştan vatandaşımızın mutluluğu için çalışıyoruz. Her kesime hitap eden çalışmalar yaparak, Pamukkale’mizi mutlu insanların yaşadığı kent haline getiriyoruz. Tüm çalışmalarımızı bu bilinçle yapıyoruz. Bu yazı çocuklarımızın hafızasında güzel izler bırakacak bir yaz olmasını istedik. Bu nedenle de çocuklarımız için birbirinden farklı ve güzel etkinlik, kurs düzenledik. Her hafta farklı mahallelerde düzenlediğimiz çocuk şenliklerimizde bunlardan sadece birisiydi. Oyun gruplarının yanı sıra çeşitli yarışmalar ve ikramlarla çocuklarımızın yüzlerini güldürmek istedik. Her akşam, şenlik alanımızda yüzleri gülen çocuklarımızı, ailelerini gördükçe bizler de mutlu olduk. Etkinliklerimize yoğun ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir