banner610

banner609

Pamukkale’de Yaz Spor Kursları Sona Erdi

Pamukkale Belediyesi’nin Pamukkaleli çocukların yaz tatilinde vakitlerini olumlu bir şekilde değerlendirmeleri amacıyla açtığı Yaz Spor Kursları turnuva ile sona erdi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, yaz spor kursları kapsamında Temmuz ayının başında başlayan futbol ve halk oyunları kurslarını, üç gün süren bir turnuva ile bitirdiklerini belirterek, “Yol yapabiliriz, kaldırım yapabiliriz ama en önemli yatırım, çocuklarımıza, gençlerimize yapılan yatırımdır diye düşünüyoruz” dedi.

PAMUKKALE BELEDİYESİ 28.08.2019, 16:18
Pamukkale’de Yaz Spor Kursları Sona Erdi
banner858
banner931

Pamukkale Belediyesi ve Pamukkale Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile 8 mahallede açılan futbol ve halk oyunları kursları sona erdi. ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında gerçekleştirilen; 9-11 yaş ve 12-15 yaş olmak üzere 2 yaş grubunda, Kervansaray, Hürriyet, Anafartalar, Akhan, Pınarkent, Pamukkale, Irlıganlı ve Akköy mahallelerinde bulunan halı sahalarda ve belirlenen okul bahçelerinde, hafta içi her gün sabah, ikindi ve akşam olmak üzere 3 grupta gerçekleşen kurslara, 3 gün süren futbol turnuvası ile veda edildi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, turnuva sonunda dereceye giren ekiplere kupalarını ve madalyalarını takdim etti.

“EN ÖNEMLİ YATIRIM ÇOCUKLARA, GENÇLERE YAPILAN YATIRIMDIR”

Pamukkale Belediyesi Yaz Spor Kursları Futbol Turnuvası ödül töreninde, kurslara katılan çocuklarla bir araya gelen Belediye Başkanı Avni Örki, “Spor bizi birleştiriyor, birbirimizle birlikte hareket edebilme yeteneği kazandırıyor. Halk oyunları kurslarımızla da geçmişten gelen oyunlarımızı geleceğe taşımak adına güzel bir etkinlik oldu” ifadelerini kullandı. “Pamukkale Belediyesi olarak çocuklarımızın yaz tatillerini çok daha güzel, dolu dolu vakit geçirmesi için bir takım etkinlikler düzenledik” diyen Başkan Örki,  “Bu etkinliklerin sonunda da turnuva yapıldı. Spor, çocuklarımızın gelişiminde gerçekten önemli. Çocuklarımızın geleceğe ışık tutması için emin adımlarla ilerlerken sporla uğraşmaları için teşvik etmeliyiz. İnşallah önümüzdeki dönem de de çocuklarımızın gelişimine katkı vermek için bütün imkânlarımızı seferber edeceğiz. Yol yapabiliriz, kaldırım yapabiliriz ama en önemli yatırım, çocuklarımıza, gençlerimize yapılan yatırımdır diye düşünüyoruz. Kurslarımıza katılan, sonrasında düzenlediğimiz turnuvada dereceye giren tüm çocuklarımızı tebrik ediyorum” dedi.

DERECEYE GİREN EKİPLER ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

Pamukkale Belediyesi Yaz Spor Kursları Futbol Turnuvası kursların gerçekleştiği 8 mahallede kura ile belirlenen takımlar arasında başladı. İkinci gün yarı finale kalan takım Hürriyet Mahallesi ve Akköy Mahallesi oldu. Final maçı da, Akhan Mahallesi ve Pamukkale Mahallesi arasında oynandı. Turnuva sonrasında ki karşılamalar sonrasında, birinci Akhan Mahallesi, ikinci Pamukkale Mahallesi olurken, üçüncü takım Akköy Mahallesi, dördüncü Hürriyet Mahallesi oldu. Pamukkale Belediyesi Yaz Spor Kursları Futbol Turnuvası ödül töreninde, 1.,2. ve 3.’ye kupası ve diğer takımlara madalyaları Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki tarafından takdim edildi. Futbol ve halk oyunlarını kurslarına katılarak yaz tatillerini verimli bir şekilde geçiren çocuklar, gelecek dönemde de bu kursların devamını Başkan Örki’den talep ederek, kurslar için teşekkür ettiler. Ödül töreni sonunda, halk oyunları kurslarına katılan çocuklar mini gösteri yaptılar.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir