banner610

banner609

Vosvoslarıyla neşe kattılar

Pamukkale Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Vosvos Festivali renkli görüntüler yaşattı. 15 şehirden 100’e yakın vosvos tutkunu Pamukkale sokaklarında rengarenk araçlarıyla tur attı. Görenleri gülümseten ve nostalji yaşatan festival izleyenlerden ve vosvos sevenlerden tam not aldı.

PAMUKKALE BELEDİYESİ 14.07.2019, 17:03 14.07.2019, 17:21
Vosvoslarıyla neşe kattılar
banner930
banner931

Pamukkale Belediyesi 2’inci Vosvos Festivali ilçeye renk kattı. 12- 13 ve 14 Temmuz tarihleri arasında Karahayıt’ta gerçekleşen Festival’e 15 ilden onlarca Vosvos sahibi katıldı. Pamukkale Belediyesi ile Denizli Vosvos (DENVOS) Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği program Karahayıt’ta bulunan kamp alanında gerçekleşti. Çadır ve karavanlarla festivale katılan vatandaşlar 3 gün boyunca gerçekleşen farklı etkinlik ve aktivitelerle eğlenceli ve keyifli anlar yaşadı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, festival alanını ziyaret ederek vatandaşlarla selamlaştı ve nostalji yaşatan  Vosvosları inceledi. Örki festivale İzmir’den katılan Fırat Güzel’in Vosvosuyla Karahayıtta tur attı.  Rengarenk vosvosların  Denizli’de şehir turu büyük ilgi gördü.

‘’FESTİVAL HARİKA’’

 Isparta’dan Vosvos Festivali’ne katılan İsmail Can Ezenoğlu, etkinliği çok beğendiğini ve eğlenceli geçtiğini ifade ederek, bundan sonraki yıllarda da festivale katılacağını söyledi.

Gerçekleştirilen 2’inci Vosvos Festivali’in bir önceki yıla göre daha güzel olduğunu belirten DENVOS Başkanı Önder Şentürk ise, desteklerinden dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye teşekkür plaketi takdim etti. Yapılan bu organizasyon ile Pamukkale’nin tanıtımının sağlandığı ifade eden Şentürk, “Bu sene geçen  yıldan daha güzel oldu. Geçen seneye göre daha fazla bir katılım sağlandı. Bu bizim için daha mutluluk verici. İnsanlar Pamukkale’yi daha çok merak edip, daha fazla katılım sağlıyor" ifadelerine ekledi.

‘’BU BİR SEVDA’’

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’de bu tür organizasyonların yaşatılmasına önem verdiklerini belirtti. Festivalin Pamukkale’nin tanıtımı için de çok önem arz ettiğini ifade eden Başkan Örki, “Geçen sene başlayan bir festivaldi bu, o zaman ilk adımları atılmıştı. Bizim de çok ilgimizi çekmişti. Zaten bu Vosvosları kendi başına da sokakta gördüğümüzde çok ilgi çeker, alır başka dünyalara götürür, geçmişe götürür, mutluluğa ve huzura doğru götürür. Şu an burada 100’ü aşkın Vosvosumuz var. Hepsini bir arada görünce de insan böyle kanat takmış da havalara uçmuş gibi bir hissiyata kavuşuyor. Tabi bu bir sevda. Sadece Vosvos sahibi olmak değil mesele. Burada arkadaşlarımızın, kulübümüzün temsilcilerinin içinde yaşatmış oldukları sevda nedeniyle burada buluşuyorlar. Biz de belediye olarak destek olmak istedik, bu güzelliğin, bu organizasyonun devam ettirilmesini istedik. Bu şirinliğin ilçemize güzellikler getirmesini istedik’’ dedi.

ÇADIR VE KAMP TURİZMİNE DESTEK

Özellikle kamp turizminde de Pamukkale’yi bir merkez haline getireceklerini belirten Örki, “Bundan sonrasında da bu gibi etkinliklerimizi artırarak devam ettireceğiz. Çünkü bunlar ilçemizin tanıtımı açısından, ilçemizin daha fazla insana ulaşması açısından çok önemli etkinlikler. Bu tarz organizasyonların insanın ruhuna iyi gelen tarafı da var, bunun yanında da ilçemize hem turist kazandırma, ekonomisine katkı vermek gibi faydaları da var. Bu da yadsınamaz bir gerçek. Festivalimiz çok renkli ve güzeldi. Hepsine katıldıkları için, böylesine bir organizasyona devam ettirerek hayat verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Biz de Pamukkale’mizde çadır ve kamp turizminin de yaygınlaştırılması için bir mücadele içerisindeyiz. Sadece çadır değil, aynı zamanla karavanla da turizmin canlandırılması peşindeyiz.Çünkü hem çadır alanlarımız var, hem karavan alanlarımız var, hem de otel imkânlarımız var” diye konuştu.

‘’KAPILARIMIZ SONUNA KADAR AÇIK’’

Pamukkale Belediyesi olarak ilçede gerçekleşecek olan bu tür organizasyonlara ve fikirlere her zaman açık olduklarını belirten Başkan Avni Örki, vatandaşlara kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ifade ederek, “ Benzer şekilde farklı organizasyon fikirleri olan bütün vatandaşlarımıza da kapılarımız sonuna kadar açık. Yeter ki ilçemize bir değer katsın, yeter ki insanların ruhuna, iç dünyasına güzel gelsin. Bu tarz organizasyonları yapmak isteyen vatandaşlarımıza da her zaman kapımız sonuna kadar açık’’ dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir