Denizli Aşıda Rekor Kırdı! Aşı Merkezleri Dolup Taşıyor

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Denizli’de 29 Temmuz tarihinde 26 Bin 936 doz aşı yapıldı. Aşı sayısında 1 Milyon doz aşıyı geçen Denizli’de bu rakam rekor olarak kayıtlara geçti.

SAĞLIK 30.07.2021, 14:28
Denizli Aşıda Rekor Kırdı! Aşı Merkezleri Dolup Taşıyor
banner930

Denizli’de koronavirüs ile mücadele kapsamında aşı çalışmaları son hız devam ediyor.  1 milyon doz aşıyı geçen Denizli’de; 29 Temmuz’da 26 Bin 936 doz aşı yapıldığı bu rakamında 14 Ocak’tan bu yana aşılama yapılan Denizli’de en yüksek rakam olduğu açıklandı.

“TEŞEKKÜRLER DENİZLİ”

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’de sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “İlimizde dün bir günde 26 bin 936 doz aşı yapıldı.  Teşekkürler Denizli...Teşekkürler sağlık ekiplerimiz.  Şimdiye kadar yaptığımız günlük rekor aşı sayısına ulaştık.  Haydi #DENİZLİ AŞIYA Her gün kendi rekorumuzu kendimiz kıralım… Hala aşınızı olmadıysanız sizleri; Kamu ve özel Hastaneler, Aile Sağlığı Merkezleri,  Alışveriş Merkezlerinde aşıya bekliyoruz” ifadelerine yer verildi. Denizli’de şu ana kadar toplam 1 Milyon 39 Bin 397 doz aşı yapıldı.  İlk doz uygulanan kişi sayısı 580 Bin 747; ikinci doz aşısı uygulanan kişi sayısı ise 388 Bin 28 kişi olarak kayıtlara geçti.

Denizli’de aşı merkezlerinin yanı sıra oluşturan mobil aşı ekipleri de köy, kent demeden şehrin en ücra köşesine kadar ulaşıp vatandaşlara aşılama işlemini gerçekleştiriyor.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir