banner610

banner609

Yaralı Şahine 1 Gün Boyunca Baktı

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde tarlada yaralı halde bulduğu şahini evine götürerek bir gün boyunca bakan 48 yaşındaki Cemil Çetin, kasaptan aldığı ciğeri şahine eliyle yedirdi. Ardından şırınga ile su içirdi.

Sarayköy 28.01.2020, 14:55 Kahraman Kahraman
Yaralı Şahine 1 Gün Boyunca Baktı
banner930
banner931

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde Kumluca Mahallesi’ndeki tarlasına ekinlerini kontrol için giden 48 yaşındaki Cemil Çetin, yerde yaralı şahin buldu. Cemil Çetin, yaptığı açıklamada tarlasına ekinleri kontrol etmeye gittiğinde şahini gördüğünü belirterek, “Şahini görünce yanına yaklaştım. Uçması için üzerine gittim ama uçmadı. Yaralı olduğunu anladım. Dayanamadım aldım eve getirdim. Kasaptan ciğer aldık. Elimizle verdik ağzına ciğeri yesin diye. Şırıngayla su verdik. Bir gün evimizde baktık” dedi.

Çetin, uçamayan ve kanadında kırık olduğu da tespit edilen şahini evinde bir gün besledikten sonra Sarayköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne teslim etti. Zabıta Müdürlüğü tarafından aranan Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü yetkilisi şahini Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne teslim edeceğini belirtildi. Şahinin tedavisinin ardından doğaya bırakılacağı öğrenildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir