banner610

banner609

“Bağlarımız Çok Kuvvetli”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Moritanya’nın başkenti Nuakşot’ta Türkiye Maarif Vakfı Okullarında okuyan öğrencilerin mezuniyet törenine katıldı. Mezunlar buluşmasında katılımcılara ve mezun olan öğrencilere hitap eden Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye ile Moritanya ortak tarihi, kültürel mirasları ve aynı dini değerlere sahip olması bakımından güçlü kardeşlik ve dostluk bağlarına sahiptir. Gelecek hedeflerimizi birlikte yakalamak için güç birliğimiz her geçen gün artıyor. İki ülke ilişkilerini inşallah daha da zirveye taşıyacağız” dedi.

SİYASET 05.08.2019, 11:51
“Bağlarımız Çok Kuvvetli”
banner930
banner931

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Moritanya ziyareti esnasında öncelikle yeni göreve seçilen Moritanya Cumhurbaşkanı Muhammed Veled El-Gazvani’nin yemin törenine katıldı. Ardından Türkiye Maarif Vakfı’nın Moritanya’nın başkenti Nuakşot’ta bulunan okullarından mezun olan lise öğrencilerinin mezunlar buluşmasına iştirak etti. Çok sayıda üst düzey bürokrat, milletvekilleri ve bakanlık yetkililerinin hazır bulunduğu buluşmada Denizli Milletvekili Milletvekili Şahin Tin ile birlikte Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ve İslam İşbirliği Teşkilatı Sekreter Yardımcısı Musa Kulaklıkaya da yer aldı.

“DOSTLUĞUMUZU DAHA DA PEKİŞTİRECEĞİZ”

Moritanya’da seçilen yeni Cumhurbaşkanı Muhammed Veled El-Gazvani’nin Moritanya’ya hayırlı uğurlu olması dileğinde bulunarak sözlerine başlayan Milletvekili Şahin Tin; “Moritanya’ya ilk defa Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte 2018 yılında geldim. Moritanya’yı çok sevdim. Burada yaşayan Moritanyalı kardeşlerimizin dostluğu, ülkemizle olan ortak tarihi ve kültürel değerleri ile kurulan gönül bağlarını hep birlikte daha da pekiştireceğimize yürekten inanıyorum. Bu adımlar ve Türkiye Maarif Vakfımızın burada sergilediği faaliyetler bundan sonraki süreçlerde de dostluğumuzun gelişmesine ve daha da ilerlemesine ivme katacaktır” ifadelerini kullandı. Moritanya ile hem geçmiş hem de bugün kardeş ülke olmuş ve her zamanda öyle olmaya da devam edeceğiz diyen Milletvekili Şahin Tin, “Türkiye Maarif Vakfı sayesinde Moritanya’daki gençlerimizin en iyi şekilde öğrenim görmelerini sağlamış oluyoruz.” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir