Denizli’de AK Parti Milletvekili Adayları Tanıtıldı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti il başkanlığında düzenlenen 27'nci Dönem Denizli Milletvekili Adayları tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin bir aile olduğunu söyledi. Bakan Zeybekci, "Yeniden aynı ilk günkü aşkla ve heyecanla 24 Haziran'dan sonra yeniden kurulacak olan cumhurbaşkanlığı sistemi ile yeni yönetim sistemi ile Türkiye Cumhuriyeti artık yeni bir yola girecek" diye ifade etti.

SİYASET 26.05.2018, 05:26
Denizli’de AK Parti Milletvekili Adayları Tanıtıldı
banner930

AK Parti il başkanlığında düzenlenen 27'nci Dönem Denizli Milletvekili Adayları tanıtım toplantısında Cahit Özkan, Şahin Tin, Ahmet Yıldız, Nilgün Ök, Hasan Oymak, Mustafa Semerci, Dilek Çevik ve Adem Kayar kısa bir konuşma yaparak kendilerini teşkilat üyelerine ve basın mensuplarına tanıttı. Bakan Zeybekci yaptığı konuşmada, AK Parti'nin bir aile olduğunu vurguladı. Türkiye sevdasının mensupları olduklarını söyleyen Bakan Zeybekci, “Biz bu aziz milletin, bayrağın, vatanın, devletin, bu toprakların, Türk-İslam coğrafyasının sevdalılarıyız. O sevda ile bir araya geldik hep beraber. Ve biz anamızı, babamızı nasıl ki seçme hakkımız yoksa, kardeşlerimizi seçme hakkımız yoksa, evlatlarımızı seçme hakkımız yoksa, biz birbirimizi seçme hakkı olmayan kardeşleriz. Bu kardeşlik iklimiyle, bu kardeşliğimizin bize verdiği enerji ile bugüne kadar elhamdülillah gerek bu şehirde, gerekse Türkiye'de hizmet destanları yazdık, bunu da hep beraber yaptık. Biz bunu teşkilat olarak yaptık. Bu şehirde, bu şehrin her santimetre karesinde her ne yaptıysak bunu biz birlikte yaptık. Teşkilatlarımızla yaptık. Siz olmasaydınız hiçbir şey olmazdı. Teşkilatlarımız olmasaydı ne bir belediye başkanımız olurdu, ne bir milletvekilimiz olurdu, ne büyükşehir belediye başkanımız olurdu ne de bakanımız, Ankara'da başarılı bürokratlarımız olurdu, hiçbirisi olmazdı. Her şeyin başlangıcı sizdiniz. Her şeyin başlangıcı siz oldunuz ve her daim de bunu gerek fiiliyatta, gerek dualarınızla sizlerle beraber yaptık” dedi.

Nihat Zeybekci, 24 Haziran seçimlerine değinerek, "Yeniden aynı ilk günkü aşkla ve heyecanla 24 Haziran'dan sonra yeniden kurulacak olan cumhurbaşkanlığı sistemi ile yeni yönetim sistemi ile Türkiye Cumhuriyeti artık yeni bir yola girecek. İkinci kademeye geçecek. Türkiye Cumhuriyeti, bu ülke, bu devlet, bu millet, bu vatan, bu bayrak, namerde, merde muhtaç olmayacağı, etkilenen, yönetilen değil etkin olan ve yöneten bir ülke olma yolunda yeni bir dönem başlayacak. Ve biz bu yolun yolcuları, yani biz bu dönemin şahitleri olarak çocuklarımıza ve torunlarımıza ileride Allah ömür verirse diyeceğiz ki o gün ben oradaydım, diyeceksin ki o gün ben o listedeydim. Bu milletin makus talihinin değiştiğinin en büyük tescili olan 24 Haziran'da ben de oradaydım diyeceksin inşallah” dedi. (AA)

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir