Denizli’de CHP Formülü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun birçok ortamda yerel seçimlerde Denizli Büyükşehir Belediyesini CHP’nin alacağını vurgulaması dikkatleri çekmişti. CHP İl Başkanı Mahir Akbaba’da CHP Liderine kendilerine güveninden dolayı teşekkür ederek, yerel seçimde Denizli Büyükşehir’i nasıl kazanacaklarının formülünü açıkladı.

SİYASET 22.10.2018, 18:26 22.10.2018, 18:28
Denizli’de CHP Formülü
banner930

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, CHP İl Binasında gerçekleşen basın toplantısında bir gazetecinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimlerde Denizli iddiasıyla ilgili sözlerini hatırlatması üzerine şunları söyledi, “Genel Başkanımız Kılıçdaoğlu’na teşekkür ediyorum. Ne zaman ekranlara ya da kürsüye çıksa kazanacağımızı söylediği 8 büyükşehirden birisi de Denizli. Bu durum üzerimizde bir baskı yada bir endişe yaratmıyor. Çünkü bizde inanıyoruz. Denizli’yi kazanamayacağımıza dair bir endişemiz de yok. Artık vakti geldi; bizler Denizlililer olarak, CHP’liler, halkçı, sosyal demokrat düşüncedeki insanlar olarak, elimizden gelenin fazlasını tüm mücadele gücümüzü gerçekleştirmekle mükellefiz.

Denizli iddiamızın altını dolduran en önemli faktör, sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizlere olan güvencesidir. Bizim geçmişte neler başardığımızı çok iyi biliyorlar. Parti içinde geçmişte Denizli’den nasıl bir genel sekreter verdiysek, bugün de bir genel başkan yardımcımız var. CHP Ankara’dan Denizli’ye baktığında şunu o kadar net görüyor ki, Denizli bizdendir. Dolayısıyla her noktada bunu bize söylüyorlar. Denizli’yi ‘Alacaksınız’ diyorlar. Bizim de kendilerine sözümüzdür! Elimizden gelenin fazlasını yapacağız. 31 Mart gecesinde başta büyükşehir belediyemiz dahil olmak üzere alabildiğimiz kadar ilçe belediyemize bayrağımızı dikeceğiz. Bunun altını dolduran en önemli konu bizim insan gücümüzdür. En karakterli, en kaliteli, en bilgili, en donanımlı en vatansever, en önemlisi insana en çok değer veren akla bilime sahip çıkan üye partili ya da gönüllü, CHP’nin insanlarıdır. Ben bugün bu olaya baktığımda bu yüzlerin aynısını Çal’da, Çivril’de, Bekilli’de, Baklan’da, Çameli’de, Sarayköy’de Buldan’da her yerde görüyorum. Gittiğim her ilçede görüyorum. Bugün buraya 500 kişi geldiysek, bizim gibi 5 binler 50 binler var. En büyük güvencemiz de onlar.”

ÖZKAN TOKMAK

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir