DSP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Urem’den dikkat çeken çıkış

Demokratik Sol Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Yusuf Urem, göreve gelmesi halinde, Pamukkale İlçesi’nin adını değiştireceğini, bunu da referandumla halka sorarak yapacağını söyledi.

SİYASET 02.02.2019, 12:08
DSP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Urem’den dikkat çeken çıkış
banner930

Demokratik Sol Parti İl Başkanlığı, Denizli Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen basın toplantısı ile Büşükşehir, Pamukkale ve Merkezefendi Belediye Başkan adaylarını kamuoyuna tanıttı. DSP Denizli Büyükşehir için Yaşar Kayrakçı, Pamukkale için Yusuf Urem, Merkezefendi için de Emin Çetin’i aday gösterdi.  DSP İl Başkanı Volkan Çobanoğlu, projelerle geldiklerini belirterek, 19 ilçenin tamamında ve büyükşehirde aday çıkardıklarını vurguladı.  Toplantıda başkan adayları da projeleri ve kendileri hakkında bilgi verdi.

Pamukkale’nin Denizli’nin marka değeri, kültür ve tarihi mirası olduğunu belirten Pamukkale Belediye Başkan Adayı Yusuf Urem, “Bu ismin yeni kurulan ilçeye verilmesi büyük bir hataydı. Bir turizm merkezi olan Pamukkale’nin bir yerleşim yeri ile karıştırılmasına yol açan, imajına zarar veren, turizm anlamında değerini düşüren bir yanlış yapıldı. Deliktaş Mahallesi’nde, Çamlık’ta, Delikliçınar’da işlenen bir suç, ‘Pamukkale’de cinayet,  Pamukkalede Vahşet, Pamukkale’de uyuşturucu operasyonu’ gibi başlıklarla basına yansıyor. Bu da turizm merkezi, Beyaz Cennet Pamukkale’nin imajına zarar veriyor. Pamukkale bir suç merkeziymiş gibi algı oluşuyor. Bu nedenle eğer halkımız teveccüh gösterir ve şahsımı göreve getirirse, ilçenin adını değiştireceğim. Bunu da referandum yoluyla yine ilçemizin halkına sorarak yapacağım” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir