Gülizar Biçer Karaca: “Ağaçlara Kıymayın Efendiler”

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Çardak İlçesi Gemiş Mahallesinde mermer ocağı için kesilen 700 yaşından genç olmayan ardıç ağaçlarını TBMM gündemine taşıdı.

SİYASET 20.02.2020, 16:11
Gülizar Biçer Karaca: “Ağaçlara Kıymayın Efendiler”
banner858

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Çardak Gemiş Mahallesi'nde mermer ocağı işletmesi için işletme izinleri alınmaya başlamasıyla gündeme gelen mermer ocağı ile ilgili TBMMde söz aldı. Proje tanıtım dosyasını incelediğini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca mermer ocağının faaliyet alanının tamamının orman arazisi olduğunu fakat dosyayı hazırlayan ekipte bir tane dahi orman mühendisi dahi bulunmadığını öne sürdü. Denizli Orman Bölge Müdürlüğü’nün inceleme için Doğa Koruma ve Millî Parklar Genel Müdürlüğünden ve DSİ'den görüş alınmasını istediğini söyleyen Gülizar Biçer Karaca dosyada herhangi bir görüş bulunmadığını iddia etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca 700 yaşından genç olmayan ardıç ağaçlarından oluşan ormana mermer ocağının yapılmasından bir an önce vazgeçilmesini TBMMden dile getirdi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir