banner610

banner609

Gülizar Biçer Karaca Denizli’yi TBMM Kürsüsünde Anlattı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 4 Şubat Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 89. Yıldönümü nedeniyle TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.

SİYASET 04.02.2020, 17:45 04.02.2020, 17:55 Kahraman Kahraman
Gülizar Biçer Karaca Denizli’yi TBMM Kürsüsünde Anlattı
banner858
banner931

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 4 Şubat Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 89. Yıldönümü nedeniyle TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 89 yıl önce ziyaret ettiği Denizli’nin bugün içinde bulunduğu duruma dair sorunları paylaşan Karaca, yıllık 3 milyar dolarlık ihracatla ülke ekonomisine katkı sağlayan Denizlili sanayicilerin limanlara ürün ulaştırmak ve ihracat yapmak için en pahalı ulaşım yöntemi olan karayolunu kullanmak zorunda olduğunu dikkat çekti. Karaca, “Sanayicimiz limanlara ulaşmak için hâlâ o demir yollarına yapılacak yatırımı özlemle bekliyor. Anadolu'nun o güzel ezgisi olan "Kara tren gecikir..." türküsünü mırıldanıyor” diye konuştu.

Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin Denizli’de Milli Mücadelenin ateşini yaktığını ve tüm Denizlilileri Milli Mücadele’ye davet ettiğini söyleyen Karaca, “Bugün Denizli'nin durumu nedir? Açıklanan istatistiklere göre, Denizli en borçlu iller sıralamasında Türkiye'de 3'üncü durumda, kredi borcunu ödeyemediği için icra takibine düşen vatandaşlarımızın sayısına bakıldığında maalesef 6'ncı sırada… 3 milyar dolarlık bir ihracatla ülke ekonomisine katkı veren Denizli bunları hak etmiyor. Denizli'de tarım bitmek üzere. Denizli'de sanayicilerimiz teker teker fabrikalarını kredi borçlusu oldukları bankalara devrediyorlar maalesef. Denizli halkımız üzüntülü mü? Denizli halkımız küskün mü, kırgın mı? Elbette hayır. Denizli halkı ‘Ülkemize, devletimize nasıl daha fazla katkı verebiliriz, nasıl daha çok çalışabiliriz’ diyerek kendi emeğiyle, alın teriyle üreten ve bir zamanlar kendi mücadelesiyle ‘Anadolu kaplanı’ olabilmiş bir kenttir. Denizli bunu tekrar başaracaktır. Denizli yine küllerinden doğacaktır” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir