banner609

Gülizar Biçer Karaca: “Kekik Üretimi Tamamen Biter”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, TBMM Yeni yasama dönemindeki ilk konuşmasını Denizlili üretici ve çiftçilerin sorunlarını gündeme taşıyarak gerçekleştirdi. Denizli’nin Irlıganlı, Kurtluca ve Güzelpınar mahallelerini kapsayan ovada 75 hektarlık alanda taş ocağı yapılmasını istemeyen köylülerin talebini TBMM’ye taşıyan Karaca, 10 yıla kadar kekik üretiminin tamamen biteceğine dikkat çekti.

SİYASET 10.10.2019, 17:02 Kahraman Kahraman
Gülizar Biçer Karaca: “Kekik Üretimi Tamamen Biter”
banner930

Denizli’nin Irlıganlı, Kurtluca ve Güzelpınar mahallelerini kapsayan ovada 75 hektarlık alanda taş ocağı yapılmasını istemeyen köylülerin talebini TBMM’ye taşıyan CHP Milletvekili Biçer Karaca, Türkiye’deki 14 bin ton kekik üretiminin % 80’inin üretildiği Güzelpınar’da taş ocağı yapılması durumunda 10 yıla kadar kekik üretiminin tamamen biteceğine dikkat çekti. Karaca “taş ocağı ruhsatı derhal iptal edilmelidir” çağrısı yaptı.

TEK İÇME SUYU KAYNAĞININ OLDUĞU BÖLGEDE TAŞ OCAĞI ISRARI NEDEN?

Hemşehrilerinin taleplerinin takipçisi olacağını belirten ve Cuma günü saat 11'de Güzelpınar'a gideceğini, vatandaşları dinleyeceğini, yerinde incelemeler gerçekleştireceğini söyleyen Gülizar Biçer Karaca’nın konuşması:  “Denizli'nin Irlıganlı, Kurtluca ve Güzelpınar Mahallelerini kapsayan ovada 75 hektarlık alanda taş ocağı işletmesi ruhsatı verilmiştir. Güzelpınar'da, Türkiye'de üretilen 14 bin ton organik kekiğin yüzde 80'i üretilmektedir. Kurtluca ve Irlıganlı Mahallelerimizde ise nar, ayva, zeytin, ceviz üretilmektedir. Çevredeki yerleşim alanlarının tek içme suyu kaynağı ise bu işletme ruhsatının verildiği alanda yer almaktadır. Vatandaşımızın içeceği suyu, soluyacağı havayı kirletecek olan ve on yıl içerisinde kekik üretimini tamamen yok edecek olan taş ocağı ruhsatının derhâl iptal edilmesi gerekmektedir.”

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir