Gülizar Biçer Karaca TBMM Kürsüsünden Seslendi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Avukat Gülizar Biçer Karaca, TBMM’de görüşülmekte olan Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun teklifi üzerine konuştu.

SİYASET 01.07.2020, 12:48
Gülizar Biçer Karaca TBMM Kürsüsünden Seslendi
banner858

Konuşmasına görüşülmekte olan kanun teklifindeki düzenlemelerin aykırılıklarına dikkat çekerek başlayan Karaca savunmayı bölen, parçalayan barolara ilişkin kanun teklifi üzerine konuştu. Barolara ilişkin kanun teklifine herkesin karşı çıkması gerektiğini belirten Karaca, “Cumhur İttifakı'nın tüm milletvekilleri, hukukçu milletvekilleri, kendilerinin bireysel olarak itiraz etme hakları olsaydı, hiçbir hukukçunun, hiçbir avukatın vicdanı bu kanun teklifine imza atmaya el vermezdi” dedi.

27 yıllık avukat olan Gülizar Biçer Karaca, “Avukatlık hem çocukların hem kadınların hem doğanın ve siyasi düşüncesi ne olursa olsun hakkının peşinde koşan her yurttaşın hakkını onurluca savunduğumuz mesleğim. Avukatlar hiçbir zaman o cübbeye düğme dikilmesini kabul etmediler. Avukatlar o cübbenin cepleri olmasını asla kabul etmediler ve bir avukat olarak diyorum ki görevimizi yaparken kimseye, ne müvekkile ne hâkime ne de iktidara tabiyiz. Biz aşağımızdaki insanların varlığı iddiasında değiliz fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. Avukatlar esir kullanmadı ama hiçbir zaman da efendileri olmadı” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir